Rx470 vs GTX 960

Helias

Hectopat
Daha fazla  
Selamun Aleykum bir sistem toplamak istiyorum.

İ3 6100 alacağım çünkü şimdilik bütçe kısıtlı ilerde yani 5-6 ay sonra i5 veya i7 geçiş yapacağım.
MSI B150m Bazooka anakart olarak almayı düşünüyorum eğer kısmak istersem Asus h110 pro-vd düşünüyorum.
Kingston Hyperx Fury 8GB 2133 MHz
Thermaltake Smartpower 500w 80+
Kasa olarak pencereli düşünüyorum Dark N10 veya Dark Scorpion
Corsair 120Gb Force Le
Evde 500GB 7200 RPM HDD var.

Ekran kartı ne olsun gönlüm Asus Strix GTX960 4GB'dan yana fakat okuduğum yazılar ve AMD cazibesi Sapphire rx470 nitro+ 4GB diyor rx470 de MSI sapphire farkını bilmiyorum sizce hangi ekran kartını almalıyım?

Bence yaptığın en büyük hata 5-6 ay sonra yeni işlemci alırım demek. İşlemcin yeni nesil ve ömrünü doldurmadan değiştirmek çokta doğru değil. Ayrıca sistemi ne için kullanacaksın?
Ekran kartı olarak her iki kartta yakın performans verir. Sapphire markada ben sorun yaşamadım ama sorun yaşayan çok tanıdığım oldu tavsiye etmem.

Selamun Aleykum bir sistem toplamak istiyorum.

İ3 6100 alacağım çünkü şimdilik bütçe kısıtlı ilerde yani 5-6 ay sonra i5 veya i7 geçiş yapacağım.
MSI B150m Bazooka anakart olarak almayı düşünüyorum eğer kısmak istersem Asus h110 pro-vd düşünüyorum.
Kingston Hyperx Fury 8GB 2133 MHz
Thermaltake Smartpower 500w 80+
Kasa olarak pencereli düşünüyorum Dark N10 veya Dark Scorpion
Corsair 120Gb Force Le
Evde 500GB 7200 RPM HDD var.

Ekran kartı ne olsun gönlüm Asus Strix GTX960 4GB'dan yana fakat okuduğum yazılar ve AMD cazibesi Sapphire rx470 nitro+ 4GB diyor rx470 de MSI sapphire farkını bilmiyorum sizce hangi ekran kartını almalıyım?

Bence bütçenizi biraz daha arttırıp güç kaynağınızı en az 550W 80+ veya 12V kanalından iyi değerler veren bir 550W güç kaynağı almalısınız. Sonrasında kasanızı Coolermaster,zalman gibi markalarla değiştirmelisiniz. Dark N10 kötü bir kasa değil ancak daha iyileri mevcut. Bunun dışında HDD size yetecekse iyi fakat çok oyun yüklerim ve silmem derseniz 1TB iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı