RX570 sistemde renkler bozuluyor

Alikarabag

Hectopat
Daha fazla  
Bazen ekranımda renk bozulması oluyor. Mavi renkler; mora, yeşil renkler sarıya dönüyor. Ekran kartı sürücüsünü silip yüklediğimde düzeliyor. Sürücü güncel. Bu hata nereden kaynaklı bilginiz var mı? Ekran kartı model RX570.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her sürücü yükleyişinde; AMD'nin gelişmiş seçeneklerde fabrika verilerine sıfırla seçeneği var. Onu yaparsan düzelir diye düşünüyorum. Her AMD ekran kartı takışımda benzer hatalar alıyorum. Şu an HD 7850 var. DDU ile silip yükleme yapmama rağmen o seçeneği işaretlemediğim için YouTube'da arada renkler 1 saniyeliğine yeşile kayıyor mesela. Geçen sefer sıfır sıkıntıydı çünkü sıfırlamıştım.

Bana oldu Radeon Software'de display ayarlarında oynadım düzeldi, şükür.
Temperature seçeneğini ara, öyle yaptığımı hatırlıyorum.

Bana oldu Radeon Software'de display ayarlarında oynadım düzeldi, şükür.
Temperature seçeneğini ara, öyle yaptığımı hatırlıyorum.
Ekran görüntüsü atarmisin
Her sürücü yükleyişinde; AMD'nin gelişmiş seçeneklerde fabrika verilerine sıfırla seçeneği var. Onu yaparsan düzelir diye düşünüyorum. Her AMD ekran kartı takışımda benzer hatalar alıyorum. Şu an HD 7850 var. DDU ile silip yükleme yapmama rağmen o seçeneği işaretlemediğim için YouTube'da arada renkler 1 saniyeliğine yeşile kayıyor mesela. Geçen sefer sıfır sıkıntıydı çünkü sıfırlamıştım.
O ayari yaptim gonderi attigimda daha bisi olmadi inşallah olmaz

Ekran görüntüsü atar misin?

O ayari yaptim gonderi attigimda daha bisi olmadi inşallah olmaz.

Color temperature Control seçeneğini etkinleştir, ayarlarda oynamana gerek yok sadece etkinleştir.
Kırmızı dikdörtgenin hemen üstünde color temperature Control seçeneği.
1609976141808.png

Yeni konular

Geri
Yukarı