RX5700XT bilgisayar çok ısınıyor

MuhammedAksak

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
PUBG arayüzünde;

İşlemci 56
RAM 88
Ekran kartı 76

Dereceleri gördü ve bilgisayar çok sıcak. Bilgisayarı yeni aldım. Sizce normal midir?

Ekran kartı RX5700XT Pulse
İşlemci R72700X
RAM HyperX Fury 8+8 16 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'in tam kodunu verir misin? Termal sensör bulunduğunu sanmıyorum Fury serisinde. İşlemciyi oyun içerisinde test et, ekran kartı fena değil.

RAM'in tam kodunu verir misin? Termal sensör bulunduğunu sanmıyorum Fury serisinde. İşlemciyi oyun içerisinde test et, ekran kartı fena değil.
Kingston 16 GB (2x8) DDR4 3200MHz HyperX Fury RAM
Henüz arayüzde iken bu dereceler olmaması lazım. Fanlara bir bakın derim.
Fanlar otomatikte şu an fanlarda sorun olmadığını düşünüyorum.
Dur hemen yangına verme, normal değerler. RAM o kadar ısınmaz vardır bir yanlışlık yalnız.
RAM'den korkuyorum kaç gündür adam gibi oyun oyanayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@MuhammedAksak Dediğim gibi, RAM'lerinde termal sensör yok. O sıcaklık ekran kartı belleklerinin sıcaklığı. Herhangi bir problem yok. Kullanmaya devam edebilirsin.

PUBG arayüzünde ekran kartı kullanımı %100 olur bilgin olsun. Bu yüzden lobide PC'nin yorulmaması için FPS limitini 30 ya da 60 yapmak önerilir. Ben 30 FPS'e sabitledim. Lobi FPS'ini sabitlersen sorunun çözülür.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı