RX580 güncel oyunlara yeterli değil midir?

goksumert8

Kilopat
Daha fazla  
Bende RX580 Armor 8GB ekran kartı ve Ryzen 5 2600 işlemcim var. 2020'de kasa toplamıştım. Alan Wake 2 testlerinde 3 FPS gösteriyor kart. GTA 6 çıkınca yine 3 FPS mi göreceğim acaba ? Yani upgrade yapmama gerek var mı ? Bu kart hala güncel mi ? Eğer upgrade yapmama gerek varsa GTA 6 sistem gereksinimleri duyurunca mı yapayım yoksa duyurmadan önce mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende RX580 Armor 8GB ekran kartı ve Ryzen 5 2600 işlemcim var. 2020'de kasa toplamıştım. Alan Wake 2 testlerinde 3 FPS gösteriyor kart. GTA 6 çıkınca yine 3 FPS mi göreceğim acaba ? Yani upgrade yapmama gerek var mı ? Bu kart hala güncel mi ? Eğer upgrade yapmama gerek varsa GTA 6 sistem gereksinimleri duyurunca mı yapayım yoksa duyurmadan önce mi ?
Bizzat uzun bir süre kullanmış biri olarak 580 almanızı önermiyorum. Sık sık sürücüsü çöküp görüntü giden bir kart.

Elindeki işlemci ve ekran kartını sat. İkinci el 6700XT ya da bütçene hangisi uygunsa 6600XT de bakabilirsin, işlemci olarak da 5600'e geç. Yükseltme için zaman kaybetme. Unutmaki Türkiye'de yaşıyoruz.

Hem kartınızın hem de işlemcinizin günümüz için yeterli olduğunu düşünmüyorum. Toplu bir şekilde upgrade iyi olabilir gibi. RAM miktarınız ne idi?

Güncel bir ekran kartı alsan bile Ryzen 5 2600 yetersiz kalır. Hem ekran kartı hem de işlemci alman gerekir ki bu da büyük paralara mal olur. O yüzden hazır sistem alma yoluna gitmeni tavsiye ederim.

Hem kartınızın hem de işlemcinizin günümüz için yeterli olduğunu düşünmüyorum. Toplu bir şekilde upgrade iyi olabilir gibi. RAM miktarınız ne idi?
2 tane 8gb 3000mhz yani toplamda 16gb ram var..

GTA 6 2024'ün 4.çeyreğinden önce çıkmaz diye tahmin ediyorum. Ayrıca evet RX580 bugün için yeterli değil. Upgrade yapacaksan toplu bir upgrade yapman daha iyi olur.
Teşekkür ederim :)

GTA 6 çıkınca büyük ihtimalle o 3 FPS'i bile göremeyeceksin. Upgrade yapmana gerek var ama ne zaman olacağı sana kalmış.

İyi bir bütçe ayır acele karar vermeden önce.
Valla hocam eğer şimdi alırsam ekran kartı ve işlemci harici önce m2 ssd, işlemci için soğutucu, ve 16gb ram almayı düşünüyorum önce. bende mevcut 16 ram var zaten, bir 16 daha alıcam 32 olacak. Onların borçlarını bitirince en son işlemci ve ekran kartı alacağım. işlemci ve ekran kartını en sona bırakacağım gta 6 çıkana kadar.

Güncel bir ekran kartı alsan bile Ryzen 5 2600 yetersiz kalır. Hem ekran kartı hem de işlemci alman gerekir ki bu da büyük paralara mal olur. O yüzden hazır sistem alma yoluna gitmeni tavsiye ederim.
Hesapladım upgrade daha uyguna geliyor..

Son düzenleme:
Önemli değil ayrıca toplu bir upgrade pahalı olabilir hazır sistemlere bütçeniz varsa hazır sistem almanızı tavsiye ederim.

Upgrade yapınca daha uyguna geliyor. Bende anakart var çünkü AM4 destekli, güç kaynağı, hdd, ssd, ramler de var.. AM4 bir işlemci ile ekran kartı işimi görecektir diye düşünüyorum

Elindeki işlemci ve ekran kartını sat. İkinci el 6700XT ya da bütçene hangisi uygunsa 6600XT de bakabilirsin, işlemci olarak da 5600'e geç. Yükseltme için zaman kaybetme. Unutmaki Türkiye'de yaşıyoruz.

Evet her şeyin fiyatı gitgide artıyor bir an önce başlamalıyım..

Yeni konular

Geri
Yukarı