Çözüldü RX580 sistemde Secure Boot açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rRGg

Picopat
Daha fazla  
resim_2023-11-12_121308683.png

Ben bilgisayarda Secure Boot ayarını açmak için BIOS'tan CSM'yi UEFI'ye çekiyorum ama bilgisayar açılmıyor. Ekran kartının da UEFI desteği var anakartta da UEFI desteği var. Ne yapabilirim?

Çözüm
Güncel VBIOS atıp çözmüştük, ama o kart Sapphire'di, sizin karta uyumlu güncel bir VBIOS ile karşılaşmadım, sizin yaptığınız UEFI güncelleme işlemi ile olması lazım aslında, eksik bir şey yapmış olabilirsiniz.
Bilmiyorum, ama sabah bi bakarım.

Evet sorunu çözdüm. İlk BIOS'umu güncelledim sonrasında sistemi UEFI yapıp bir umut Secure Boot'u açtım ve sonuç olumlu sistem çalışıyor ve güvenli önyükleme açık, ama BIOS'a girilmiyor direkt Windows açılıyor.
Kart UEFI çalışan bir kart değil, destek olduğuna bakmayın.

Olayın Secure Boot ile alakası yok, normalde UEFI modda sadece BIOS ekranının görüntüsünü vermez, nadir olarak komple görüntü vermiyor, size de o denk gelmiş.
Çözümü varmı?

Kart UEFI çalışan bir kart değil, destek olduğuna bakmayın.

Olayın Secure Boot ile alakası yok, normalde UEFI modda sadece BIOS ekranının görüntüsünü vermez, nadir olarak komple görüntü vermiyor, size de o denk gelmiş.
Onu bende fark ettim baya gezmiştim forumlarda yabancı/Türk.

Çözümü var mı?

Onu bende fark ettim bayağı gezmiştim forumlarda yabancı/Türk.

Güncel VBIOS atıp çözmüştük, ama o kart Sapphire'di, sizin karta uyumlu güncel bir VBIOS ile karşılaşmadım, sizin yaptığınız UEFI güncelleme işlemi ile olması lazım aslında, eksik bir şey yapmış olabilirsiniz.

Bilmiyorum, ama sabah bi bakarım.

Evet sorunu çözdüm. İlk BIOS'umu güncelledim sonrasında sistemi UEFI yapıp bir umut Secure Boot'u açtım ve sonuç olumlu sistem çalışıyor ve güvenli önyükleme açık, ama BIOS'a girilmiyor direkt Windows açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı