Çözüldü RX580 sistemde Secure Boot açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rRGg

Picopat
Daha fazla  
resim_2023-11-12_121308683.png

Ben bilgisayarda Secure Boot ayarını açmak için BIOS'tan CSM'yi UEFI'ye çekiyorum ama bilgisayar açılmıyor. Ekran kartının da UEFI desteği var anakartta da UEFI desteği var. Ne yapabilirim?

Çözüm
Güncel VBIOS atıp çözmüştük, ama o kart Sapphire'di, sizin karta uyumlu güncel bir VBIOS ile karşılaşmadım, sizin yaptığınız UEFI güncelleme işlemi ile olması lazım aslında, eksik bir şey yapmış olabilirsiniz.
Bilmiyorum, ama sabah bi bakarım.

Evet sorunu çözdüm. İlk BIOS'umu güncelledim sonrasında sistemi UEFI yapıp bir umut Secure Boot'u açtım ve sonuç olumlu sistem çalışıyor ve güvenli önyükleme açık, ama BIOS'a girilmiyor direkt Windows açılıyor.
Sisteminiz, güvenli önyükleme seçeneğini desteklemeyen eski UEFI ürün yazılımını kullanıyor olabilir. Ayrıca bu seçeneğin UEFI ürün yazılımı ayarlarında etkinleştirilmemiş olması da mümkün olabilir. Sisteminizde bu sorunlardan herhangi biri varsa BIOS'ta güvenli önyükleme seçeneğini göremezsiniz.
Kankam bak tekrar diyorum. *Önceden kullanıyordum*. Arkadaşım yeni ekran kartı alınca kendi 580'ini bana verdi. Ve sorun kartta. Bu konuyu da o yüzden açtım. Sorun tamamen kartta, neden olabilir? (Sorun *ekran kartında*)

Kankam bak tekrar diyorum. *Önceden kullanıyordum*. Arkadaşım yeni ekran kartı alınca kendi 580'ini bana verdi. Ve sorun kartta. Bu konuyu da o yüzden açtım. Sorun tamamen kartta, neden olabilir? (Sorun *ekran kartında*)
+ kartın VBIOS'unu yeni güncelledim Technopat'ın videosu ile.

Seninle aynı sorunu yaşayan birini buldum AMD Support'ta bak istersen☺️☺️
community.amd.com

+ Kartın VBIOS'unu yeni güncelledim Technopat'ın videosu ile.

Eğer ki VBIOS'unu güncelemiş olsaydın düzelmiş olurdu canım😊

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar yapmani oneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tekrar yapmani oneririm.

1699908400981.png

Olay bunu tikli hale getirmekti, bende zaten tikliydi ama ben gene de yaptım, denedim tekrardan ama olmadı :/

Dosya Ekleri

• 1699908352539.png
    1699908352539.png
    989 bayt · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı