RX6600 pembe ekran

TolgaTKRR

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 | 2 x 8 GB DDR4 | Radeon RX 6600 8 GB | 480 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı
Merhaba arkadaşlar, sorunum arada ekran kendi kendine 3.4 saniyelik kapanıyor. Gelincede pembe olup düzeliyor, bu cok kısa vadeli oluyor. Ekran kartım RX6600, CS:GO 500 600 FPS alıyorum. Oyunlarda bir sorun yaşamadım ekran kartımdan ama ekran kartımda arıza var mıdır? God of War gibi bir oyunu Ultra ayarlarda 60 FPS sorunsuz oynuyorum. Gene yapıyordu, kabloyu degiştirdim düzeldi. Monitörüm LG 24 inç 60 Hz 8.9 senelik bir monitör, kasamda yeni ondan korkuyorum ama bozuk olan bir ekran kartı bu kadar iyi oyun oynatmaz diye düşünüyorum. Sizce problem nedir ve monitör bazen kendini anakarttan görüntü almaya çalışıyor kendisi geçiş yapıyor? Ben manuel düzeltiyorum, onda da 2.3 kere pembe olup hemen düzelmişti. Yardımcı olursanız sevinirim.
Ekran kartım 50 derece sıcaklıgı geçmez kolay kolay oyunlarda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, sorunum arada ekran kendi kendine 3.4 saniyelik kapanıyor. Gelincede pembe olup düzeliyor, bu cok kısa vadeli oluyor. Ekran kartım RX6600, CS:GO 500 600 FPS alıyorum. Oyunlarda bir sorun yaşamadım ekran kartımdan ama ekran kartımda arıza var mıdır? God of War gibi bir oyunu Ultra ayarlarda 60 FPS sorunsuz oynuyorum. Gene yapıyordu, kabloyu degiştirdim düzeldi. Monitörüm LG 24 inç 60 Hz 8.9 senelik bir monitör, kasamda yeni ondan korkuyorum ama bozuk olan bir ekran kartı bu kadar iyi oyun oynatmaz diye düşünüyorum. Sizce problem nedir ve monitör bazen kendini anakarttan görüntü almaya çalışıyor kendisi geçiş yapıyor? Ben manuel düzeltiyorum, onda da 2.3 kere pembe olup hemen düzelmişti. Yardımcı olursanız sevinirim.

Driverlar güncel mi güncelsede srücüleri DDU ile kaldırıp tekrar kurun.

Anakarttan görüntü almaya çalışıyor derken orayı anlamadım. Tavsiyem başka bir monitör ya da tvden test etmeniz olacaktır.

Söyle aciyorum kasami ama goruntu gelmiyor manuel ayardan HDMI SECENEGİNİ SECİYORUM OYLE GELİYOR
Problem kablodan kaynaklanıyor, sizin monitör nasıl anakarttan görüntü almaya çalışıyor, siz hem ekran kartından, hem de anakartdan monitöre kablomu bağladınız?

Bazen aciyorum goruntu gelmiyor ayarlarsan manuel monitorun altindan hdmi seciyorum oyle geliyor
Anakarttan görüntü almaya çalışıyor derken orayı anlamadım. Tavsiyem başka bir monitör ya da tvden test etmeniz olacaktır.

Driverlar güncel mi güncelsede srücüleri DDU ile kaldırıp tekrar kurun.
Amd uzerinden guncellerim hep kanka

Söyle aciyorum kasami ama goruntu gelmiyor manuel ayardan HDMI secenegini seciyorum oyle geliyor.

Bazen aciyorum goruntu gelmiyor ayarlarsan manuel monitorun altindan HDMI seciyorum oyle geliyor.

AMD uzerinden guncellerim hep kanka.

Tamam driverları DDU ile kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.

Geri
Yukarı