RX6600 + R5 5600 sistem hangi oyunları oynatır?

İşletim sistemi
Windows 10

cannturrk

Decapat
Daha fazla  
RAM
GoodRam 8GB IRDM PRO 3600Mhz CL18 DDR4
SSD veya HDD modeli
MLD M300 500Gb NVME 2280 Gen 3x4
Ekran kartı
Asus Radeon RX 6600 DUAL 8GB GDDR6 128 Bit
Anakart
Asus Tuf Gaming A520M Plus
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 3.5Ghz
Merhaba,

Sistemim belirttiğim şekilde, eksik olarak yazamadığım parçalar şunlar;
Rampage RGB-600W 80 Plus Bronze PSU
Kasa: Everest flat mesh ARGB

Merak ettiğim konu şu; bu sistemle hangi oyunları oynayabilirim? Valorant da ortalama 550-600 FPS aldım AAA oyunlar almayı düşünüyorum (Hogwarts Legacy, CoD MW2, RDR2) neleri akıcı şekilde 70-80 FPS aralığında high Ultra ayarlarda oynarım bilmiyorum araştırdım YouTube'dan fakat istediğim cevabı alamadım teşekkür ederim cevaplarınız için şimdiden.

Merhaba,

Merak ettiğim konu şu; bu sistemle hangi oyunları oynayabilirim? Valorant da ortalama 550-600 FPS aldım AAA oyunlar almayı düşünüyorum (Hogwarts Legacy, CoD MW2, RDR2) neleri akıcı şekilde 70-80 FPS aralığında high Ultra ayarlarda oynarım bilmiyorum araştırdım YouTube'dan fakat istediğim cevabı alamadım teşekkür ederim cevaplarınız için şimdiden.
Hogwartsda pek bir şey beklemeyin. Çöp olmuş.

Her oyunu oynarsınız hocam. Ayrıca youtube de bir çok video var. Nasıl bulamadınız anlamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba,

Rampage PSU sakın almayın sisteminiz yanar.

Rampage PSU sakın almayın sisteminiz yanar.

Bütün oyunları akıcı bir şekilde 60FPS üstü oynarsınız.
Ama PSU'yu değiştirmen lazım önemli bu bütün sistemi çöp edebilir o PSU.

Şu an beni korkuttunuz abi 😁 Neden PSU çok mu sıkıntılı biraz araştırdım çoğu kişi sorun yaşamış, açıkçası sistemi alalı daha 1-2 ay oldu bir sorun yaşamadım henüz upgrade yapmam içinde 6-7 aya ihtiyacım var uzun bir süre değiştiremem çünkü önceliğimde sıvı soğutma var o işlemci için yaz ayında sorun olabilir.

Hogwartsda pek bir şey beklemeyin. Çöp olmuş.
Tavsiye edebileceğiniz bu tarz oyunlar var mı?

Şu an beni korkuttunuz abi 😁 neden PSU çok mu sıkıntılı biraz araştırdım çoğu kişi sorun yaşamış, açıkçası sistemi alalı daha 1-2 ay oldu bir sorun yaşamadım henüz upgrade yapmam içinde 6-7 aya ihtiyacım var uzun bir süre değiştiremem çünkü önceliğimde sıvı soğutma var o işlemci için yaz ayında sorun olabilir.

Tavsiye edebileceğiniz bu tarz oyunlar var mı?

Bir anda bütün sisteminiz bozulabilir çok dikkatli kullanın o vakit fişten çekmemeye ve güç tuşundan kapatmamaya dikkat edin.
Bu arada o işlemci için sıvı soğutmaya gerek yok 600TL'lik kule tipi ile 65 derecelerde çalışıyor.

Bir anda bütün sisteminiz bozulabilir çok dikkatli kullanın o vakit fişten çekmemeye ve güç tuşundan kapatmamaya dikkat edin.
Bu arada o işlemci için sıvı soğutmaya gerek yok 600TL'lik kule tipi ile 65 derecelerde çalışıyor.
Peki nasıl bir PSU almamı önerirsiniz marka olarak watt ve sertifikası ne olmalı bronze silver gold?

İşlemci ısısı da şöyle , Cyberpunk 2077 oynuyorum max 69 dereceyi görüyor valorantda 61-62 dereceyi geçmiyor işlemci sanırım bir tık şanslıyım 🙃

Geri
Yukarı