Ryzen 3 1200 AF sistem bir anda kapanıyor

Aratus

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar oyun oynarken hiç başıma gelmedi genellikle çok nadiren 1 haftada 1 veya 2 haftada 1 neye göre oluyor bilmiyorum bir anda PC boştayken mouse donuyor ve yok oluyor anlıyorsunuz bir şey olduğunu ve monitörden görüntü gidiyor siyah ekran oluyor ama monitörün ışığı yanıyor kasa ise zaten hiç kapanmıyor çalışmaya devam ediyor kasanın tuşuna 8 saniye basılı tutup öyle kapatıp açınca düzeliyor başka türlü düzelmiyor her parçamın garantisi var problem nedir sizce? Hangi parçada problem olduğunu öğrenirsem garantiye göndereceğim test edebiliceğim program falan var mı? Monitör kablosu DisplayPort ile bağlı sorun ondamı acaba?

İşlemci: Ryzen 3 1200 AF.
Anakart: Gigabyte A320M S2H.
Ekran kartı: XFX RX570 4 GB.
PSU: FSP 500W 80+
Monitör: ASUS 1ms 75 HZ DisplayPort ile bağlı.

Başka bilgiyi yorumlarda sorarsanız vereceğim.

Ekran kartından :) Black screen sorunu yaşıyorsunuz direk ekran kartına baktım RX 570 şaşırtmadı çözümü yok gibi bir şey ama forumu dolanın çok var böyle siyah ekran sıkıntısı çeken.

Memtest86 ile bir RAM testi yapın. Scıaklık değerlerini kontrol edin.

Ekran kartından :) Black screen sorunu yaşıyorsunuz direk ekran kartına baktım RX 570 şaşırtmadı çözümü yok gibi bir şey ama forumu dolanın çok var böyle siyah ekran sıkıntısı çeken.

Yapılacak bir şey yok mu acaba aslında dediğim gibi tuşuna basılı tutuyorum tekrar açılınca düzelmiş oluyor sık sıkta olmuyor ama yine de neden böyle bir şey yapıyor bilmiyorum servise göndermemeli miyim? Ekran kartından olduğuna emin misiniz?

Yapılacak bir şey yok mu acaba aslında dediğim gibi tuşuna basılı tutuyorum tekrar açılınca düzelmiş oluyor sık sıkta olmuyor ama yine de neden böyle bir şey yapıyor bilmiyorum servise göndermemeli miyim? Ekran kartından olduğuna emin misiniz?

Öncelikle sistemi nereden aldın? Ve servise göndermeni öneririm ama önce kendi yapabildiklerini yap. Örneğin; Memtest86 (RAM testi)

Öncelikle sistemi nereden aldın? Ve servise göndermeni öneririm ama önce kendi yapabildiklerini yap. Örneğin; Memtest86 (RAM testi)

İncehesap'tan satın aldım dediğin program için şöyle bir video var aynı şekilde mi yapmam gerekiyor? RAM'leri başka daha kısa kolay test edebiliceğim bir şey yok mu? Videoda USB bellek falan diyor elimdede yok şu an
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selamlar oyun oynarken hiç başıma gelmedi genellikle çok nadiren 1 haftada 1 veya 2 haftada 1 neye göre oluyor bilmiyorum bir anda PC boştayken mouse donuyor ve yok oluyor anlıyorsunuz bir şey olduğunu ve monitörden görüntü gidiyor siyah ekran oluyor ama monitörün ışığı yanıyor kasa ise zaten hiç kapanmıyor çalışmaya devam ediyor kasanın tuşuna 8 saniye basılı tutup öyle kapatıp açınca düzeliyor başka türlü düzelmiyor her parçamın garantisi var problem nedir sizce? Hangi parçada problem olduğunu öğrenirsem garantiye göndereceğim test edebiliceğim program falan var mı? Monitör kablosu DisplayPort ile bağlı sorun ondamı acaba?

İşlemci: Ryzen 3 1200 AF.
Anakart: Gigabyte A320M S2H.
Ekran kartı: XFX RX570 4 GB.
PSU: FSP 500W 80+
Monitör: ASUS 1ms 75 HZ DisplayPort ile bağlı.

Başka bilgiyi yorumlarda sorarsanız vereceğim.

Hocam sorun ekran kartından büyük ihtimal WattMan hatası bildirimi geliyor mu?
Ekran kartını iade edebiliyorsan et kardeşim.

Bende kullanıyorum AMD ekran kartları biraz şans işi.

Hocam sorun ekran kartından büyük ihtimal WattMan hatası bildirimi geliyor mu?

Bende kullanıyorum AMD ekran kartları biraz şans işi.

Hayır herhangi bir hata falan gelmiyor direk monitör kapanıyor kasa çalışmaya devam ediyor daha sonra basılı tutup kapatıp açtıktan sonra hiçbir şey yok gibi devam ediyor.
Ekran kartını iade edebiliyorsan et kardeşim. NVIDIA al iade edebilirsen.

İade edebiliceğimi zannetmiyorum bu kadar kesin konuşuyorsunuz ama daha önce FurMark ile ekran kartını zorla yine aynı şekilde kapanırsa problem vardır denmişti denedim herhangi bir şey olmadı sorun Display Port ile bağlamam veya PSU kaynaklı olabilir diyende çok var şaşırdım ne yapacağımı.

Ekran kartı sıkıntılı kardeşim bende de RX 480 vardı aynılarını yaşıyordum FurMark'ta hiçbir problem olmuyordu ama rastgele siyah ekrana düşüyordu kasa çalışıyor ekran da öyle ama ekran kartı bağlantısını kesiyor işte ondan siyah ekrana düşüyor. NVIDIA almakta fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı