Ryzen 5 1600 ve GTX 1060 sistem toplama

ronal39

Kilopat
Daha fazla  
Aşağıdaki donanım bileşenlerinden uygun olmayacağını düşündüğünüz var mıdır? Kırmızı ile belirttiklerim şu an mevcutta var olanlar, yeşiller ise almayı düşündüklerim. Bunları yarın da alabilirim, 1 hafta sonra da 6 ay sonra da :)

Bir tek soğutucudan emin olamadım. Eski sistemden kalan bir soğutucu. Kar kardır diye, eski sistemde kullanabileceğim bir o vardı açıkçası.

Donanımlar hakkında çok fazla bilgim olmadığı için sizlere danışmak istedim. Bunlarda uyumsuzluk yaşar mıyım? Son olarak kablolama olayını da tam anlamadığım için video linki paylaşabilir misiniz?

• İşlemci : AMD Ryzen 5 1600 3.20 Ghz 16MB AM4 14nm İşlemci
  • Anakart : Asus B350-Plus Prime
  • RAM : Corsair 16GB(2x8) Vengeance Led Siyah 3200 MHz CL16 DDR4 RAM
  • HDD : Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200rpm
  • Güç Kaynağı : Corsair 650W VS Serisi 80+ Güç Kaynağı
  • SSD : SAMSUNG 860 EVO 2.5" 250GB SSD SATA3
  • Ekran Kartı : MSI VGA GeForce GTX 1060 GAMING X 6G GTX1060 6GB GDDR5 192b DX12
  • Soğutucu : XIGMATEK RED SCORPION LGA775 & AMD AM2/754/939/940
  • Kasa : Phanteks Eclipse P400S

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucuyu kullanabilmeniz için AM4 soket aparatlarının olması gerekiyor.
Onun dışında gayet iyi bileşenler.

AM4 aparatı var mevcut soğutucuda. Yalnız işlemcinin içinden çıkan mevut soğutucu mu yoksa eskisi mi daha iyi?

Bu arada SSD'ye yalnış yazmışım. 860 EVO var bende :) Moderatör arkadaş düzeltebilir mi.

Mevcut soğutucu daha iyi performans verebilir. Fena bir soğutucu değil.

Corsair'in VS serisi de gayet başarılı fakat fan veya coil whine dediğimiz bobin titreme sesi yapabiliyor çok nadir de olsa.
Corsair'in en büyük artısı, servis sürecindeki hizmet kalitesi.

Bilgiler için teşekkür ederim. Yukarıda yazdığım sistemin siparişini verdim :) (Corsair 650W seçtim)

İnşallah kablolama da sıkıntı yaşamam, her yerden kablo fışkırıyor. Hangisi ne işe yarıyor bilmiyorum :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı