Ryzen 5 2600 3.60 GHz kalıyor

EgemenB.

Centipat
Daha fazla  
Merhaba Ryzen 5 2600 işlemci kullanmaktayım fakat Turbo Boost hızı ile 3.90 GHz olması gerekirken aldığımdan bu yana 3.60'ın üstüne çıktığını görmedim. CBP ayarım da açık.
Anakartım: MSI B450M-A PRO Max

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Ryzen 5 2600 işlemci kullanmaktayım fakat Turbo Boost hızı ile 3.90 GHz olması gerekirken aldığımdan bu yana 3.60'ın üstüne çıktığını görmedim. CBP ayarım da açık.
Anakartım: MSI B450M-A PRO Max

3.90 zaten Max yani illaki onun tamamını alamazsın tekli çekirdeğe geçtiğinde alırsın.

İşlemci otomatik ayarlar çıkmaya gerek duymuyorsa çıkmaz.

Genelde CS:GO oynadığım için ne kadar hız benim için o kadar FPS demek o yüzden böyle bir konu açtım.

Boşta değil oyundaki sıcaklıkları önemli. Boşta zaten 3.6 GHz bile olmaz. Ayrıca ekran kartı ne?

GTX 1650 Dual. Ayrıca oyunda iken 65 70 gibi sıcaklıklarda.

Manuel çıkarmak isterseniz Turbo Boost kapatıp frekans bütün çekirdekleri 3900 MHz'ye getirmen gerek 100x39 şeklinde. BIOS üstünden.

Teşekkür ederim deneyeceğim.
Manuel çıkarmak isterseniz Turbo Boost kapatıp frekans bütün çekirdekleri 3900 MHz'ye getirmen gerek 100x39 şeklinde. BIOS üstünden.

Az önce denedim ve bir Cinebench R23 testi yaptım 94 dereceyle bitirdim ve 7400 puan aldı. Sizce değerler nasıl veya eskş haline döndürmeli miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı