Ryzen 5 2600 sıcaklık değerleri

rockndoll

Hectopat
Bir süredir işlemci sıcaklığım normalden fazla. Boştaki sıcaklık minimum 42-43 derece. Sadece son zamanlarda böyle olmaya başladı normalde 40'dan yukarıya çıkmazdı.

AIDA64 ile yaptığım 5-6 dakikalık stres testi: Screenshot

İşlemci: Ryzen 5 2600 stok soğutucu.
Kasa: Corsair Carbide Spec-Delta.

Bu değerler normal mi? Normal değilse ise ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPB'yi kapatıp deneyin. Anakart üreticileri "işlemcilere aşırı ceyran" veriyor. İster istemez ısınmaya yol açıyor.

AMD 40 yılın başı serin çalışan ürünler tasarladı. Onları anakart üreticileri mahvetti.

Bir süredir işlemci sıcaklığım normalden fazla. Boştaki sıcaklık minimum 42-43 derece. Sadece son zamanlarda böyle olmaya başladı normalde 40'dan yukarıya çıkmazdı.

AIDA64 ile yaptığım 5-6 dakikalık stres testi: Screenshot

İşlemci: Ryzen 5 2600 stok soğutucu.
Kasa: Corsair Carbide Spec-Delta.

Bu değerler normal mi? Normal değilse ise ne yapmalıyım?
Yaz sıcakları burada da 5 derece kadar etki etti. Bence stok soğutucu kullanıyorsan değerler normal.

Aynı durumdayız. Normalde boşta 32 derece olurdu şimdi 40'ın altına zor iniyor. Sıcaklayan havaya bağlıyorum ben bu durumu. Ama maximum sıcaklığın benden çok daha fazla. Ben en fazla 80 derece görebiliyorum
Evet sistemi alalı 4 ay kadar oldu ilk zamanlar hem cpu hem gpu 60 dan yukarı görmezdim 89 bana da rahatsız edici geldi. Termal macunu yenilemeyi düşündüm ama 4 ayda ne kadar kurumuş olabilir?
CPB'yi kapatıp deneyin. Anakart üreticileri "işlemcilere aşırı ceyran" veriyor. İster istemez ısınmaya yol açıyor.

AMD 40 yılın başı serin çalışan ürünler tasarladı. Onları anakart üreticileri mahvetti.

Bu durumu geldikten sonra kapattım zaten CPB yi ona rağmen bu şekilde. Voltaj düşürmek istedim ama GigaByte b450m s2h anakartın bios arayüzü çok karışık onu da halledemedim.

Ön kısımın büyük çoğunluğu mesh olmadığı hava mı girmiyor acaba ?

Yan kapağı açıp deneyin, durum düzelmez ise CPB'yi kontrol edip, voltaj düşürmeyi deneyin.
Camı çıkardım bir de öyle deneyeyim.
Ön kısımın büyük çoğunluğu mesh olmadığı hava mı girmiyor acaba?

Yan kapağı açıp deneyin, durum düzelmez ise CPB'yi kontrol edip, voltaj düşürmeyi deneyin.

Cam kapağı açtım ama bir fark olmadı. Voltajı bu anakartın arayüzünden nasıl düşüreceğimi bilmiyorum. Bilen biri varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı