Ryzen 5 3500 oyunda 88 dereceyi görüyor

imblessuch

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Önceden GTX 1650 kullanıyordum. Şu an ise RTX 3060 12 GB modelini kullanıyorum ve her şey güzel gidiyordu ta ki kasayı Metro bilgisayar Gaziantep'e kasa temizliği için teslim edene kadar. İşlemcim bir anda oyunlarda 88 derece sıcaklığa kadar ulaştı. Kasayı teslim aldığımda kasa yağdan gözükmüyordu temizleyebildiğim kadar temizledim ama nafile. Nasıl bir işlem yapılmış olabilir ki işlemci fanı ve işlemci termal macun yenileyince eskisinden daha kötü duruma gelmiş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden GTX 1650 kullanıyordum. Şu an ise RTX 3060 12 GB modelini kullanıyorum ve her şey güzel gidiyordu ta ki kasayı Metro bilgisayar Gaziantep'e kasa temizliği için teslim edene kadar. İşlemcim bir anda oyunlarda 88 derece sıcaklığa kadar ulaştı. Kasayı teslim aldığımda kasa yağdan gözükmüyordu temizleyebildiğim kadar temizledim ama nafile. Nasıl bir işlem yapılmış olabilir ki işlemci fanı ve işlemci termal macun yenileyince eskisinden daha kötü duruma gelmiş olabilir?
Berbat bir macun kullanmışlardır veya fan oturmamıştır.

Kalitesiz termal macun kullanımı, tam oturtulmamış işlemci fanı gibi sebeplerden ötürü sorun yaşıyor olabilirsiniz. Kullandığınız ekipmanlarla ilgili bir video rehber var ise bu video rehberle birlikte kendi temizliğinizi kendiniz yapmanızı öneririm.

Hayır sadece ekran kartını taktırdım. Maalesef kasa sökmekten hiçbir şekilde anlayamıyorum.

Hocam internetten ufak bir araştırma ile kasanızı söküp işlemciyi kontrol etmenizi lazım muhtemelen termal macun ile ilgili bir durum ya da fan tam temas etmiyor olabilir.

Hocam termal macunu kendiniz alıp kendiniz sürün çok kalitesiz termal macun sürmüş olabilir. Ayrıca yağdan kastınız nedir fotoğraf atabilir misiniz?

WhatsApp Image 2023-04-20 at 00.20.43 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-04-20 at 00.20.43.jpeg

WhatsApp Image 2023-04-20 at 00.20.44.jpeg

Işık açınca yağ tam olarak belli olmuyor diye ışık kapalı şekilde attım ama en azından daha çok belli oluyor. Durum bu şekilde. Adamlara tüm fanları temizleyin diye kasa verdim işlemci fanını temizleyip ötekilere yağ sürmüşler sadece, pislik bile duruyor hala.

Ve bilgisayar boştayken işlemcim 58, ekran kartım ise 45 derece ile çalışıyor. Antep gerçekten aşırı sıcak bir şehir o yüzden ekran kartı sıcaklığı normal diye düşünüyorum ama işlemciyi bilemedim gerçekten.

Eki Görüntüle 1747038

Eki Görüntüle 1747039

Eki Görüntüle 1747040

Işık açınca yağ tam olarak belli olmuyor diye ışık kapalı şekilde attım ama en azından daha çok belli oluyor. Durum bu şekilde. Adamlara tüm fanları temizleyin diye kasa verdim işlemci fanını temizleyip ötekilere yağ sürmüşler sadece, pislik bile duruyor hala.

Ve bilgisayar boştayken işlemcim 58, ekran kartım ise 45 derece ile çalışıyor. Antep gerçekten aşırı sıcak bir şehir o yüzden ekran kartı sıcaklığı normal diye düşünüyorum ama işlemciyi bilemedim gerçekten.
Ekran kartı sıcaklığı normal bu iyi haber fakat işlemci normal değil kullandıkları macun dandik yüksek ihtimalle kaliteli bir macun alıp değiştirin hocam öyle düzelecektir fanında doğru takıldığına emin olun yeter.

Geri
Yukarı