Ryzen 5 3500X sistemde her oyunda tırtıklı kenar ve bozulmalar

EkremKaymaz

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Arkadaşlar her oyunda anti aliasingi, MSAA'yı, V-Sync'yi her şeyi Full'e çekmeme rağmen obje kenarları tırtıklı oluyor, uzaktan bakınca anlaşılmıyor ama titreme de oluyor ve bu beni çok rahatsız ediyor.
Sistem özelliklerim.
-MSI RX 5600 XT Mech OC 6 GB.
-AMD Ryzen 5 3500X.
16 GB RAM G.Skill 3000-3200
-B450M PRO Max.
-Adata 480 GB SSD.
-Seagate Barracuda 1 TB HDD.

Arkadaşlar her oyunda anti aliasingi, MSAA'yı, V-Sync'yi her şeyi Full'e çekmeme rağmen obje kenarları tırtıklı oluyor, uzaktan bakınca anlaşılmıyor ama titreme de oluyor ve bu beni çok rahatsız ediyor.
Sistem özelliklerim.
-MSI RX 5600 XT Mech OC 6 GB.
-AMD Ryzen 5 3500X.
16 GB RAM G.Skill 3000-3200
-B450M PRO Max.
-Adata 480 GB SSD.
-Seagate Barracuda 1 TB HDD.

Bu genellikle monitörle alakalı oluyor.

Monitörle alakalı. Benim gibi dandik monitör kullanıyorsan normal karşılanabilir. Ama sorunun ekran kartında olma ihtimali de var, umarım değildir. Kabloyu da kontrol et.

Bu genellikle monitörle alakalı oluyor. Monitörün modelini öğrenebilir miyiz?
60Hz 1080p, 720p gibi monitörlerde bu sorunlar yaşanabiliyor.(hepsinde değil)

Monitörle alakalı. Benim gibi dandik monitör kullanıyorsan normal karşılanabilir. Ama sorunun ekran kartında olma ihtimali de var, umarım değildir. Kabloyu da kontrol et.
monit 144hz 1 ms 1080 p kanka monitle alakası yoktur ama hdmi ile de deneyip geri dönüş yapacağım suan dp deyim
Bu genellikle monitörle alakalı oluyor. Monitörün modelini öğrenebilir miyiz?
60Hz 1080p, 720p gibi monitörlerde bu sorunlar yaşanabiliyor.(hepsinde değil)
gamepower 24 inch 144hz 1080p
yok kankam yok ne yaparsam yapayım olmuyor

monit 144hz 1 ms 1080 p kanka monitle alakası yoktur ama hdmi ile de deneyip geri dönüş yapacağım suan dp deyim

gamepower 24 inch 144hz 1080p

yok kankam yok ne yaparsam yapayım olmuyor
Başka kablo ve başka monitörde dene. Eğer sorun çözüldüyse (Gamepower deyince zaten sorunun neden kaynaklı olduğu belli oluyor) monitör kaynaklıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı