Ryzen 5 3500X sisteme ekran kartı önerisi

İmkansız, yalan söylüyorsun. İşlemci sokete bile oturmaz.

Dostum kendim programlama ile uğraşıyorum. Mplabtan BIOS besleyici ve BIOS çipini düzenleyip işlemciye belirli pinlere bant çekersen ve LGA soket açarsan sorunsuz çalışıyor. Tek sorunu aşırı OC de bant eriyebilir. Kullandığım anakart: ASUS Prime H610M.

İmkansız, yalan söylüyorsun. İşlemci sokete bile oturmaz.

Fakat bu işlem için Secure Boot kapalı olmak zorunda ve TPM. Açık olunca sistem direk mavi ekran veriyor.

Örnek olarak 1990'lı yıllarda AMD ve Intel soket yapısı benzer olduğu için AMD anakarta Intel takabiliyorduk.

Son düzenleme:
Dostum kendim programlama ile uğraşıyorum. Mplabtan BIOS besleyici ve BIOS çipini düzenleyip işlemciye belirli pinlere bant çekersen ve LGA soket açarsan sorunsuz çalışıyor. Tek sorunu aşırı OC de bant eriyebilir. Kullandığım anakart: ASUS Prime H610M.

Fakat bu işlem için Secure Boot kapalı olmak zorunda ve TPM. Açık olunca sistem direk mavi ekran veriyor.

Örnek olarak 1990'lı yıllarda AMD ve Intel soket yapısı benzer olduğu için AMD anakarta Intel takabiliyorduk.
Bak sen. :D

Elimde Ryzen 5 3500X işlemci, 480 GB SSD, ASUS Prime H510M-D anakart, 600W Frisby kasa var. Ekran kartım yandı ve yeni bir ekran kartı almak istiyorum. Bu sisteme uyumlu ekran kartları nelerdir?

Bütçe önemli tabii. RX6600, RX 6600 XT RTX2060, RTX2060(12 GB) 12 GB versiyon yüksek çözünürlükte oyuncaksanız işinizi görür onun dışında çoğu oyunda performans farkı olmaz

Yeni konular

Geri
Yukarı