Çözüldü Ryzen 5 3600 6600XT sistem oyun sırasında kendisini kapatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ATTILA453

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım kendisini özellikle Apex Legends Witcher 3 ve Content Warning gibi oyunlarda kendisini kapatıyor sıcaklık olarak hiçbir sorunum yok işlemcim 52 derecelerde ekran kartımda 50 derecelerde çalışyıyor OCCT üzerinden psuma test yaptığımda da kendisini kapatmıyor ama bu saydığım oyunlarda kendisini kapatıyor ki Rainbow Six: Siege'de oynuyorum Rainbow Six: Siege'de kendisini kapatmıyor sebebi ne olabilir ekran kartım 6600XT işlemcim Ryzen 5 3600 PSU 550W 80+ Bronze Corsair Spec Delta adlı kasasından gelen PSU.

OCCT üzerinden ekran kartı VRAM'lerini, Superposition Benchmark ile görüntü de bozulma olup olmadığını kontrol et.

Kullandığın RAM'ler kit şeklinde mi?

Hocam merhaba dikey yenilemeyi kapatınca kapanma sorunu daha da arttı yani önceden 25 dakika gibi süreler sonunda kapanırken şu anda 10 dakika gibi bir sürede kapanıyor VRAM testinde herhangi bir sorun olmuyor Superposition Benchmark ise şimdi deneyeceğim.

OCCT üzerinden ekran kartı VRAM'lerini, Superposition Benchmark ile görüntü de bozulma olup olmadığını kontrol et.

Kullandığın RAM'ler kit şeklinde mi?

Hocam Superposition Benchmark'ta görüntü bozulma yapmadı kahvenin buharına kadar ayrıntısıyla gördüm test sonuçları olaraksa 2900 puan aldım QHD de ve shaders extremdeyken textures sa highdayken ayrıca RAM'lerim 8x2 16 GB şeklinde t Force TUF Gaming alliance ın 3600 MHz'lik RAM'leri.

Son düzenleme:
Hocam merhaba dikey yenilemeyi kapatınca kapanma sorunu daha da arttı yani önceden 25 dakika gibi süreler sonunda kapanırken şu anda 10 dakika gibi bir sürede kapanıyor VRAM testinde herhangi bir sorun olmuyor Superposition Benchmark ise şimdi deneyeceğim.

Hocam Superposition Benchmark'ta görüntü bozulma yapmadı kahvenin buharına kadar ayrıntısıyla gördüm test sonuçları olaraksa 2900 puan aldım QHD de ve shaders extremdeyken textures sa highdayken ayrıca RAM'lerim 8x2 16 GB şeklinde t Force TUF Gaming alliance ın 3600 MHz'lik RAM'leri.

Ekran kartını 0 olarak mı aldın? BIOS switch tuşu varsa diğer BIOS'u kullan, ekran kartı kaynaklı gibi geldi bana.

Ekran kartını 0 olarak mı aldın? BIOS switch tuşu varsa diğer BIOS'u kullan, ekran kartı kaynaklı gibi geldi bana.

Sıfır almıştım hocam.

BIOS switch tam olarak nedir hocam baktım ama bulamadım.

Son düzenleme:
Hocam MSI Afterburner üzerinden Memory clock ayarını -100 yapar mısın?

Sonrasında oyunlarda dene problemin devam edip etmediğini bildir.
Hocam BIOS swtichden silent moda aldım ekran kartını şu an o şekilde deneyeceğim hemen sonrasında -100e alıp dediğini deneyeceğim.

Hocam nedense ne 100e ne -100e alabiliyorum ekran kartının Memory clock hızını.

Bu arada söylemeyi unutmuşum BIOS switchden silent moda aldıktan sonra da PC kendisini kapattı.

Son düzenleme:
Hocam BIOS swtichden silent moda aldım ekran kartını şu an o şekilde deneyeceğim hemen sonrasında -100e alıp dediğini deneyeceğim.

Hocam nedense ne 100e ne -100e alabiliyorum ekran kartının Memory clock hızını.

Bu arada söylemeyi unutmuşum BIOS switchden silent moda aldıktan sonra da PC kendisini kapattı.

AMD'nin kendi uygulaması üzerinden yapalım. Performans sekmesine girip manuel şekilde ayarlayın. Ekran kartında sorun var gibi duruyor.

En düşük 2000 olabiliyor Memory clock.

AMD'nin kendi uygulaması üzerinden yapalım. Performans sekmesine girip manuel şekilde ayarlayın. Ekran kartında sorun var gibi duruyor.

Adrenalin Edition bir sürücü var hazırda kullandığım oradan mı yapacağım?

Geri
Yukarı