Ryzen 5 3600 ile Oyun Bilgisayarı Toplama

JuanQuares

Centipat
Merhaba arkadaşlar,

Aşağıdaki gibi bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum.
SSD olarak da Samsung 250GB EVO 860 düşünüyorum ve bütçe olarak da 450-500'e çıkabilirim. Samsung dışında bir SSD önerisine de açığım.

En çok kafama takılan 2 nokta var. İlki oyunları 1080P 144Mhz bir monitör ile oyunların son grafik ayarlarında oynamak istiyorum. Bu ekran kartı yeterli olur mu yoksa başka bir NVIDIA öneriniz olur mu? Ekran kartı için en fazla 2.800 TL bütçe ayırabilirim. Fiyatı uygun geldiği için listeme almıştım.

İkinci kafama takılan ise Corsair RAM'ler MSI ekran kartının uyumluluk listesinde yer almıyor. Sonradan problem yaratabilir mi? Forumda genel olarak sıkıntı çıkarmaz yorumuyla karşılaştım ama emin olamıyorum.

Kasa olarak havalandırma sorunu olmayan düşük bütçe sayılabilecek bir tercihte bulundum. Eğer önerileriniz varsa bütçem 600'e kadar çıkabilir.

Düşünce ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar,

Aşağıdaki gibi bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum.
SSD olarak da Samsung 250GB EVO 860 düşünüyorum ve bütçe olarak da 450-500'e çıkabilirim. Samsung dışında bir SSD önerisine de açığım.

En çok kafama takılan 2 nokta var. İlki oyunları 1080P 144Mhz bir monitör ile oyunların son grafik ayarlarında oynamak istiyorum. Bu ekran kartı yeterli olur mu yoksa başka bir NVIDIA öneriniz olur mu? Ekran kartı için en fazla 2.800 TL bütçe ayırabilirim. Fiyatı uygun geldiği için listeme almıştım.

İkinci kafama takılan ise Corsair RAM'ler MSI ekran kartının uyumluluk listesinde yer almıyor. Sonradan problem yaratabilir mi? Forumda genel olarak sıkıntı çıkarmaz yorumuyla karşılaştım ama emin olamıyorum.

Kasa olarak havalandırma sorunu olmayan düşük bütçe sayılabilecek bir tercihte bulundum. Eğer önerileriniz varsa bütçem 600'e kadar çıkabilir.

Düşünce ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
Ekran kartı 1080P için çok iyi ve her oyunu ultrada oynarsınız. 2K veya 4K monitör almayacaksanız daha üste çıkmaya hiç gerek yok. Ram konusunda da bir tereddütünüz olmasın, uyumludur. SSD Samsung'tan şaşma derim.

O kasa+PSU'ya 1200 vermek yerine bunu alabilirsin. Artanı ekran kartına ekleyip buna bakabilirsin:
RAM destek listesi de anakartta denendiğini ve uyumlu olduğunu belirtiyor ama çok da önemli değil.

Benzer bir sistem bir hafta önce ben kurdum. Ram konusunda merak etmeyin benim ramlerim de aynı. sorunsuz çalışıyor. Ben 2060 Super tercih ettim 8gb 256 bit olduğu için ve XPG 512gb m2 ssd kullandım. eğer bütçeniz elverirse size de ekran kartınızı ve ssd nizi yükseltmenizi tavsiye ederim. Performans olarak çok memnunum.

Ekran kartı yeterli gelecekse 700-800 fazla verip Super modelini almak fazla olacağı kanaatindeyim. PSU olarak sağlam güvenilir bir şey olsun istedim o yüzden onu ayrı alıyorum. Coolmaster'ın kasası da güzel duruyor incelemelerini izledim fakat şuanlık corsair markasına daha yakınım. SSD olarak Samsung almaya karar verdim. Yardımlarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı