AMD Ryzen 5 3600 ile MSI GeForce GTX 1660 gamıngx PC toplama

Bütçe
5000-6000

deltaxc

Hectopat
Arkadaşlar pek tecrübe sahibi olmadığım bir konu.
Kendimce Vatan'dan bir oyun bilgisayarı topladım.
Bütçem 5000-6000 TL ile sınırlı. Sizin de önerilerinizle daha sağlam bir iş yapmak istiyorum.
Seçtiğim bileşenler;
Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1660 Gaming X 6 GB.
Anakart: MSI B450M-A PRO Max.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 32MB.
RAM: Kingston 16 GB HyperX.
SSD: Kingston 250GB kc2000.
Toplam fiyat: 5308TL.
Bu kadar para ile daha iyi bir sistem çekebilir miyim? Çünkü bir HDD, kasa ve sıvı soğutma almak istiyorum.
Önerilerinizi bekliyorum. 😇

O işlemcinin 1660 için fazla güçlü olduğunu düşünüyorum. Önerim aşağıdaki sistemdir:
Toplam 5.894 TL yapıyor. Sıvı soğutma bütçeniz için gereksiz bir harcama olur, o yüzden koymadım.

Sıvı soğutmaya gerek yok düzgün bir hava akışı olan kasa ile Arctic Freezer 34 Esports DUO alınabilir.

Vatan zorunlu mu? Ayrı alınabilir mi?
Alınabilir fakat şimdi pek güvenemiyorum daha öncesinde böyle bir şeyde bulunmamıştım yukarıda ki arkadaşın paylaştığı ekran kartı 1070 2k aynısını vatandan baktığım da 5,7k

1070 mi kaldı ya.

Ben iki sistem yapıcam biri daha ekran kartı performansı odaklı, biri işlemci ve soğutma odaklı.

1- AMD Ryzen™ 5 3600 3.6GHz (Turbo 4.2GHz) 6 Core 12 Threads 35MB Cache AM4 İşlemci(WraithStealthSoğutuculu) | Teknobiyotik

2- AMD Ryzen 5 3600X 3,8GHz 35MB Cache Soket AM4 İşlemci Fiyatı

RX580 için ne düşünürsünüz.

RX 580 bu bütçe için çok düşük bir ekran kartı @Sylveon'un belirttiği 1. sistem iyi fakat RAM'leri bunu almanızı tavsiye ederim.
.
Belki RX 5600 XT alınabilir bu ürünün ısınma problemi var mıdır bilmem ama bakabilirsiniz. (RTX takıntınız yoksa tabii ki de)
.

RX 580 bu bütçe için çok düşük bir ekran kartı @Sylveon'un belirttiği 1. sistem iyi fakat RAM'leri bunu almanızı tavsiye ederim.

Ekran kartında bir karara vardım fakat işlemci olarak AMD işlemcilerinde 2600X ve 3600 olmak üzere pek çok ısınma problemi gördüm. Gördüğüm sıcaklık değerleri ise 85-90 gibi değerlerdi açıkçası gözümü korkutmadı değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı