Ryzen 5 3600 sisteme ekran kartı önerisi

Ahmet safa53

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese öncelikle herkese merhaba.
Ryzen 5 3600 işlemcim var. 16 GB 3600 MHz RAM.
Monitör olarak da Samsung G5 odyses 165 Hz 2K var.
Ekran kartı önerisi alabilir miyim? AMD veya NVIDIA fark etmez bu sistemin maksimum destekleyeceği bir kart istiyorum.

Ekran kartı önerisi alabilir miyim? AMD veya NVIDIA fark etmez bu sistemin maksimum destekleyeceği bir kart istiyorum.
aynı işlemci ve ramlerimiz var 3060 ti 8gb var bende sınırda gibi bana yetiyor gayet.

RTX 3060 Ti zor besler gibi biraz uçta kalır ama maksimum sınır olsun diyorsanız RTX 3060 Ti veya RX 6650 XT.

RTX 3060 Ti zor besler derken işlemcinin ekran kartını beslemesini kastettim.

RTX 3060 Ti zor besler gibi biraz uçta kalır ama maksimum sınır olsun diyorsanız RTX 3060 Ti veya RX 6650 XT.

RTX 3060 Ti zor besler derken işlemcinin ekran kartını beslemesini kastettim.
Hocam bence sınır gibi darboğaz olduğunu çok görmedim daha doğrusu hiç görmedim eğer ki olduysa da görmemişimdir çünkü şuana kadar bu ekran kartıyla AAA oyunları oynadım ben hiç bir sıkıntı yaşamadım, ufacık drop bile girmedi ve ya ben hissetmedim bana göre tam uçta ama yinede azıcık daha güçlü işlemci lazım olabilir 3060 Tİ için.

Hocam bence sınır gibi darboğaz olduğunu çok görmedim daha doğrusu hiç görmedim eğer ki olduysa da görmemişimdir çünkü şu ana kadar bu ekran kartıyla AAA oyunları oynadım ben hiçbir sıkıntı yaşamadım, ufacık drop bile girmedi veya ben hissetmedim bana göre tam uçta ama yine de azıcık daha güçlü işlemci lazım olabilir 3060 Ti için.

Şimdi şöyle bu ekran kartını kullanırken işlemci kullanımı yüksek olacaktır çünkü RTX 3060 Ti bayağı güçlü bir kart yüksek CPU kullanımı demek sıcaklık artışı bu yüzden bu işlemciyi kullanacaksa belki ekstra bir soğutucu gerekebilir diye düşünüyorum

Geri
Yukarı