Ryzen 5 3600 sistemi güçlendirme

senseiendo97

Hectopat
Merhabalar herkese.
Ryzen 5 3600.
RTX 2060 INNO 3D.
Corsair 3200 MHz 16 GB RAM.
XPG Core Reactor 750 Watt PSU.
B450 Tomahawk maksimum.
Bileşenlerim bunlar. Bilgisayarımı güçlendirmek için ek olarak ne yapabilirim? Örnek sıvı soğutucu vs gibi. Veyahut 16 GB RAM eklemekte fayda olur mu? Cevaplarınızı bekliyorum. Demek istediğim ekran kartını değiştirip 3090 al gibi bir tavsiye beklemiyorum. Ek olarak soruyorum bilmediğimden dolayı. Teşekkür ederim şimdiden hepinize.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar herkese.
Ryzen 5 3600.
RTX 2060 INNO 3D.
B450 Tomahawk maksimum.
Bileşenlerim bunlar. Bilgisayarımı güçlendirmek için ek olarak ne yapabilirim? Örnek sıvı soğutucu vs gibi. Veyahut 16 GB RAM eklemekte fayda olur mu? Cevaplarınızı bekliyorum. Demek istediğim ekran kartını değiştirip 3090 al gibi bir tavsiye beklemiyorum. Ek olarak soruyorum bilmediğimden dolayı. Teşekkür ederim şimdiden hepinize.
Bütçenizi öğrenmeden yapacağımız öneriler RTX 3090 al olabilir.

Merhabalar herkese.
Ryzen 5 3600.
RTX 2060 INNO 3D.
B450 Tomahawk maksimum.
Eğer 2*8 ise yeterli, ancak 1*16 ise AMD sistemlerde çift kanal yapmak her zaman daha avantajlı oluyor. 16GB ram alabilirsiniz. Ayrıca işlemcinin stok soğutucusu yetersiz aşağıda linkini bırakacağım gibi bir soğutucuya yönelebilirsiniz.

1080p 144 hz oynuyorsan bence herhangi bir sistem yükseltmeye gerek yok.
Sistem güçlendirme diyorsan olayın sınırı yok. İşlemci ekran kartı vs bu sebeple bütçe ve kafandakileri tam olarak aktarman daha doğru olacaktır.

Arkadaşların yazdığı gibi RAM' leri dual channel yapılabilir ileride de kullanabilirsin.
Yoksa m2 ssd alınabilir.
BENCE 1080p 144hz için ekstrasına gerek olmayan bir sistemin var.

Ram bir tane daha 16 alarak dual channel yapılabilir. Bir de işlemcinizi Ryzen 5 5000 serisinden almak ileriye dönük olabilir.

1080p 144 hz oynuyorsan bence herhangi bir sistem yükseltmeye gerek yok.
Sistem güçlendirme diyorsan olayın sınırı yok. İşlemci ekran kartı vs bu sebeple bütçe ve kafandakileri tam olarak aktarman daha doğru olacaktır.

Arkadaşların yazdığı gibi RAM' leri dual channel yapılabilir ileride de kullanabilirsin.
Yoksa m2 ssd alınabilir.
BENCE 1080p 144hz için ekstrasına gerek olmayan bir sistemin var.
Ramlerim dual channel. Dün aoc 24g2u aldım 144 Hz. Sanırım bütçemi en mantıklısı işlemciyi değiştirmekle kullanmalıyım diye düşünüyorum.
Dual Channel yapılabilir, ekran kartı olarak 3070 alınabilir. M.2 SSD alınabilir.

RAM'lerim Dual Channel. Ekran kartını 1 hafta önce satın aldım :D onu değiştirmem herhalde uzun bir süre. İşlemci ve M.2 SSD mantıklı. Teşekkür ederim.
Eğer 2*8 ise yeterli, ancak 1*16 ise AMD sistemlerde çift kanal yapmak her zaman daha avantajlı oluyor. 16 GB RAM alabilirsiniz. Ayrıca işlemcinin stok soğutucusu yetersiz aşağıda linkini bırakacağım gibi bir soğutucuya yönelebilirsiniz.

RAM'lerim Dual Channel. AMD Wraith stok soğutucum. Yetersiz midir?
Eğer RAM Single Channel ise yükseltme yapılabilir. Eğer bütçe yüksek ise işlemci+anakart olabilir.

Teşekkür ederim. Anakart değil de öncelik olarak işlemci yükseltmek daha mantıklı gibi sanırım.
İşlemci al ileriye dönük bir sistem olur.

Teşekkür ederim.
Bütçenizi öğrenmeden yapacağımız öneriler RTX 3090 al olabilir.

Şöyle söyleyeyim, 1 hafta önce aldım ekran kartını. PSU'da aynı şekilde. Bütçem 4 k ya kadar çıkar diye düşünüyorum. İşlemci almak mı daha mantıklı olur size göre? Yoksa farklı bir tavsiyeniz olur mu?
Eğer 2*8 ise yeterli, ancak 1*16 ise AMD sistemlerde çift kanal yapmak her zaman daha avantajlı oluyor. 16GB ram alabilirsiniz. Ayrıca işlemcinin stok soğutucusu yetersiz aşağıda linkini bırakacağım gibi bir soğutucuya yönelebilirsiniz.

Deep cool gammaxx l240 v2 aldım hocam. Dediğiniz iki model arasında kalmıştım soğutucu olarak fakat. Daha sonra bunu almamı önerdiler. Umarım yanlış tercih yapmamışımdır.
İşlemci al ileriye dönük bir sistem olur.
Bu işlemciden aldım hocam teşekkür ederim.
Eğer RAM Single Channel ise yükseltme yapılabilir. Eğer bütçe yüksek ise işlemci+anakart olabilir.
R5 5600x siparişi verdim. Anakart önerisi yapabilir misiniz ? Max 3000 TL
Ram bir tane daha 16 alarak dual channel yapılabilir. Bir de işlemcinizi Ryzen 5 5000 serisinden almak ileriye dönük olabilir.
Ryzen 5 5600x satın aldım. Güzel işlemci dedi herkes

Son düzenleme:

Geri
Yukarı