Ryzen 5 3600 ve GTX 1660 Ti Sistem Toplama

djerke

Kilopat
Yer
izmir
Daha fazla  
Merhaba sinerji bilgisayardan sipariş verdim sizce nasıl?
Ekran kartı olarak 1660 Ti düşünüyorum Palit marka ayrıca 1 ay sonra alacağım.

sistem hk..jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel, anakartı o seçmezdim yalnızca, kasa zaten kişisel tercih, PSU SSD RAM CPU güzel. Şuan bakamıyorum anakartın m2 slotu 32Gbps mi? Öyle ise keşke Nvme alsaydınız bir tık fazla verip ama arada zaten fazla hissedilir fark yok o da bir gerçek. Hayırlı olsun. Ben de inşallah ölmezsem 3500X B550 bir sistem düşünüyorum, RX570'imi de RX5500XT'e felan yükseltirim. Daha testler gelmedi ama muhtemelen RX570'ten %30 daha güçlü olacak RX5500, XT'lisi de ondan %15 güçlü olsa yeter zaten RX570 asgari denebilecek 1080P kartı iken RX5500XT aşağı yukarı %40 daha fazla gücü ile 1080P için müthiş kart olur 75-120 Hz civarlarında.

Güzel, anakartı o seçmezdim yalnızca, kasa zaten kişisel tercih, PSU SSD RAM CPU güzel. Şuan bakamıyorum anakartın m2 slotu 32Gbps mi? Öyle ise keşke Nvme alsaydınız bir tık fazla verip ama arada zaten fazla hissedilir fark yok o da bir gerçek. Hayırlı olsun. Ben de inşallah ölmezsem 3500X B550 bir sistem düşünüyorum, RX570'imi de RX5500XT'e felan yükseltirim. Daha testler gelmedi ama muhtemelen RX570'ten %30 daha güçlü olacak RX5500, XT'lisi de ondan %15 güçlü olsa yeter zaten RX570 asgari denebilecek 1080P kartı iken RX5500XT aşağı yukarı %40 daha fazla gücü ile 1080P için müthiş kart olur 75-120 Hz civarlarında.
bu arada şuan montaj sürecinde gözüküyor anakartı değiştirmelerini söyleyim mi acaba 😀

m.2 düşünüyordum bende ama çok aşırı fark olmaz diye duydum bende normal sipariş verdim fakat şuan değiştirebilirim toplanmadıysa pc öyle aşırı bir fark olmaz sanırım?
Ama okuma yazma hızlarına bakıp alacaksın. 500mb okuma hızına sahip ssd'ler var, diğer yanda 1800mb okuma hızına sahip ssd'ler var. sata ssd'ini aldıysan yanına birde yüksek okuma hızlı m2 ssd al. Bu arada artık hdd'leri rafa kaldırıyoruz. Anakartın da m.2 uyumlu zaten. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı