Ryzen 5 5600 RX6700 için FSP Hyper K 500W yeterli olur mu?

flawzw

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bende FSP Hyper K 500W PSU var. Fakat sistemde 2 parça değişip işlemci olarak 5600'e ekran kartı olarak da RX6700'e geçeceğim PSU yeterli midir?

Son düzenleme:
Aynı bütçede 700W, 700W olmasa bile 600W bir PSU bulunabilir. Neden 500?

Attığınız linkteki fiyattan yola çıktım.

Yüksek sistem isteyen oyunlar oynuyorsanız PSU yetmeyecektir lakin rekabetçi ağırlıkli düşük sistem gereksinimleri olan oyunlar (Valorant, CS:GO, Rocket League vs.) Oynanacaksa sorun olmayacaktır ucu ucuna yeter.

Attığınız linkteki fiyattan yola çıktım.
hocam attığım linkteki psu 650w zaten. ekran kartıyla işlemci değişeceğim için onu örnek olarak atmıştım şuan ki takılı olan psu 500w o sisteme göre 500w yeter mi değil mi onu anlamaya çalışıyorum.

Yüksek sistem isteyen oyunlar oynuyorsanız PSU yetmeyecektir lakin rekabetçi ağırlıkli düşük sistem gereksinimleri olan oyunlar (Valorant, CS:GO, Rocket League vs.) Oynanacaksa sorun olmayacaktır ucu ucuna yeter.
bf2042, cs, rdr2, gta5 oynuyorum çoğunlukla.

hocam attığım linkteki psu 650w zaten. ekran kartıyla işlemci değişeceğim için onu örnek olarak atmıştım şuan ki takılı olan psu 500w o sisteme göre 500w yeter mi değil mi onu anlamaya çalışıyorum.
Anladım.

Dediklerine katılıyorum. Pek sağlıklı olmaz.

PSU önerisi olarak ne önerirsiniz https://www.hepsiburada.com/msi-mag-a650bn-650w-80-bronze-power-supply-pm-HBC0000113GIP bu yeterli olur mu acaba? Veya bir öneriniz var mı?

Anladım.

Dediklerine katılıyorum. Pek sağlıklı olmaz.

Peki önerebileceğin bir PSU var mı? Pek bilgim yok bu konularla alakalı o yüzden sormak durumundayım.

PSU önerisi olarak ne önerirsiniz?
https://www.hepsiburada.com/msi-mag-a650bn-650w-80-bronze-power-supply-pm-HBC0000113GIP bu yeterli olur mu acaba? veya bir öneriniz var mı?

Peki önerebileceğin bir psu var mı? pek bilgim yok bu konularla alakalı o yüzden sormak durumundayım.

Alınabilir bence. Diğer arkadaşlarda fikrini belirtebilir.

Pek bilgim yok bu konularla alakalı o yüzden sormak durumundayım.
Sorun tabi hiç problem değil. Aklınıza takılan bir şey olursa sorun.

Çok teşekkür ederim. Bir de anakart olarak B450M-A Pro Max var. Onu değiştirmeme gerek yok değil mi? Sıkıntı çıkarır mı?
Çok kötü bir model değil. Mesela bana bir A320 modeli söyleseydiniz mutlaka değiştirin derdim. İdareli olarak kullanın, çok güvenmeyin. Yani bilgisayarınıza baktığınız zaman anakart yükseltmesi her zaman aklınıza gelsin. 😀

Çok kötü bir model değil. Mesela bana bir A320 modeli söyleseydiniz mutlaka değiştirin derdim. İdareli olarak kullanın, çok güvenmeyin. Yani bilgisayarınıza baktığınız zaman anakart yükseltmesi her zaman aklınıza gelsin. 😀
Eğer şimdi yükseltme için bütçe yoksa, ileri bir tarihte yaparsınız. Pek acelesi yok.

Eğer şimdi yükseltme için bütçe yoksa, ileri bir tarihte yaparsınız. Pek acelesi yok.
O zaman şimdilik kalsın daha sonra değiştiririm :) çok teşekkür ederim zaman ayırıp cevapladığınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı