Ryzen 5 5600 sistem alınır mı?

• Konuyu başlatan Romaa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 498

Romaa

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
7500F / RX5700 XT / 32GB RAM
İşlemci: Ryzen 5 5600
Anakart: Gigabyte B550M DS3H
Ram: 32GB
Ekran Kartı: RX 5700 XT

Alınır mı ne diyorsunuz? Yaklaşık 10K tutuyor. (Ekran kartını değiştiremem, şu anki sistemimden söküp yeni sisteme takacağım.)
Değiştirebileceğim bir şey var mı? Bütçeyi daha fazla zorlayamam. Soğutma vesaire için de şu anlık ekstra bütçem yok, birkaç ay sonra halledeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç aya çekersiniz diye atıyorum Amazon.com.tr
Hocam bu soğutucuları tam anlamadım gitti, mesela neden bu? aynı fiyata 3 fanlı var mesela.
Tabii biliyorum bu attığım çok kaliteli değil ama 3 fanlı daha iyi olmaz mı mesela? Veya 2 fanlılarda var. Hangisinin performansı daha iyi olur?

İşlemci: Ryzen 5 5600
Anakart: Gigabyte B550M DS3H
Ram: 32GB
Ekran Kartı: RX 5700 XT

Alınır mı ne diyorsunuz? Yaklaşık 10K tutuyor. (Ekran kartını değiştiremem, şu anki sistemimden söküp yeni sisteme takacağım.)
Değiştirebileceğim bir şey var mı? Bütçeyi daha fazla zorlayamam. Soğutma vesaire için de şu anlık ekstra bütçem yok, birkaç ay sonra halledeceğim.
Bütçenizi zorlamak istemiyorsanız 16 ram da gayet iş görür.

Hocam bu soğutucuları tam anlamadım gitti, mesela neden bu? Aynı fiyata 3 fanlı var mesela.
Tabii biliyorum bu attığım çok kaliteli değil ama 3 fanlı daha iyi olmaz mı mesela? Veya 2 fanlılarda var. Hangisinin performansı daha iyi olur?

Hocam ne kadar çok fan o kadar iyi soğutma diye bir şey yok önemli olan ısıyı ileten borulardır. Ne kadar kaliteliyse o kadar iyi soğutur tek fan olsa da.

Hocam bu soğutucuları tam anlamadım gitti, mesela neden bu? aynı fiyata 3 fanlı var mesela.
Atılan işlemci soğutucu. Sizin attığınız ise egzoz fanı vs.

Bütçenizi zorlamak istemiyorsanız 16 ram da gayet iş görür.
İşimi göreceğini biliyorum, fakat anakart 128gb destekliyor. Şimdi almışkende tek slota 32 alıp bir kaç sene sonra lazım olursa ekleme yaparsam tekrar rame para vermemek için böyle bir karar verdim. 128gb ram isteyecek bir oyunu bu sistem yüksek ihtimalle kaldırmayacaktır ama yine de 32 alacağım. 16 alsamda sisteme yapabileceğim pek bir ekleme yok yani.

Atılan işlemci soğutucu. Sizin attığınız ise egzoz fanı vs.
Evet, fakat mesela 1 işlemci fanındansa 3 egzoz fanı daha verimli olmaz mı?

İşimi göreceğini biliyorum, fakat anakart 128gb destekliyor. Şimdi almışkende tek slota 32 alıp bir kaç sene sonra lazım olursa ekleme yaparsam tekrar rame para vermemek için böyle bir karar verdim. 128gb ram isteyecek bir oyunu bu sistem yüksek ihtimalle kaldırmayacaktır ama yine de 32 alacağım.
2x16 mı alıyorsunuz? Şu anda 2x8 gayet yeterli ddr4'te. Ddr5 olsaydı 32 mantıklı ama şu anda 16 yeter.

2x16 mı alıyorsunuz? Şu anda 2x8 gayet yeterli ddr4'te. Ddr5 olsaydı 32 mantıklı ama şu anda 16 yeter.
1x32. Biraz mantıksız bir karar aslında bende farkındayım fakat rami değiştirme niyetim yok pek. Asıl değişebilecek bir şey var mı derken anakart ve işlemciyi kastettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı