Ryzen 5 5600 ve RTX 3060 sistemde FPS düşüyor

mr.Cagatay

Hectopat
Daha fazla  
CS 2'de görüntü akıcı değil, sürekli FPS düşmesi. Sadece CS2'de böyleyken bugün Age of Empires 4'te de FPS düşmeye başladıç virüs vs vardır diye format attım değişen hiçbir şey olmadıç hiçbir şekilde çözemiyorum. Ankara'da götürebileceğim bir bilgisayarcı veya çözebileceğim bir fikriniz var mı? 2 ay oldu işlemciyi alalı. Sıfır almıştım. Ekran kartını da ikinci el aldım. 8 aylık cihazken garantisi vs mevcut. Ben ekran kartından olabileceğini düşünüyorum. Garantiye göndermeli miyim veya ne yapmam lazım? Çok bunaltıcı bir şey. Hiçbir şekilde çözemiyorum.

Diğer oyunlarda FPS düşmüyor mu?

Age of Empires 4 dede bugün bayağı bir FPS düşmesi yedim onda da bazen oluyor bazen olmuyor.
Bir de RDR 2 mesela sistemi benden düşük olan arkadaşın ayarlarını yapıyorum onun sistemide RTX 3060 ve Ryzen 5 2600 onun RDR ayarlarını yapınca 20 FPS görüyorum. Çoğu gözlemlediğim ekran kartı vermesi gereken performansı veremiyor gibime geliyor ya da Power Supply arızalı olabilir.

Age of Empires 4 dede bugün bayağı bir FPS düşmesi yedim onda da bazen oluyor bazen olmuyor.
Bir de RDR 2 mesela sistemi benden düşük olan arkadaşın ayarlarını yapıyorum onun sistemide RTX 3060 ve Ryzen 5 2600 onun RDR ayarlarını yapınca 20 FPS görüyorum. Çoğu gözlemlediğim ekran kartı vermesi gereken performansı veremiyor gibime geliyor ya da Power Supply arızalı olabilir.
Afterburner indirip çektiği güç miktarına bakabilir misin?

Geri
Yukarı