Ryzen 5 5600X soğutucu önerisi

Son düzenleme:
Uzun düşünce sonucu Ryzen 5 5600x ile "Arctic Freezer 34 eSports DUO" aldım. Herkese düşünce ve tavsiyesi için teşekkürler, konu kapanmıştır.

Uzun düşünce sonucu Ryzen 5 5600x ile "Arctic Freezer 34 eSports DUO" aldım. Herkese düşünce ve tavsiyesi için teşekkürler, konu kapanmıştır.
İsrafınız hayırlı olsun.

O işlemciyi ilerde değiştirseniz bile 500 - 650 TL arası bir şey onu bile soğuturdu. Son model Ryzen 9 takmadığınız sürece.

Son düzenleme:
Son derece haklısınız hocam. Ama bildiğim soğutucuyu almak bana göre daha mantıklı arkadaşlarım onları kullanıyor ve evet 1400₺ edecek bir cpu fan olmayabilir ama önerilen fanların hiç birinin açık açık performansları ortada yok. Örnek vermek gerekirse bu soğutucuya baya içim ısınmıştı ama internette arattığımda fazla bir sonuç çıkmadı hatta soğutucu ile alakalı video çeken bile göremedim, ya da ben bulamadım. Bu aldığım baya bildiğim soğutucu ve tekrardan söylüyorum aşırı pahalı olduğunun farkına vardım ama bir anda bütün fikirlerden vazgeçip bunu aldım. Başta sıvı soğutucu alacaktım birisi çıkıp sorun çıkaracak diyor tamam almıyorum diyorum. Açıkçası sıkıntı şu beni pek fazla tatmin eden bir cevap yoktu ve genelde önerilen soğutmalara baktığımda tek fanlı falan önerildi ekstra takılıyor sanırım ama onlarla kim uğraşacak şahsen ben uğraşmak istemiyorum. Zaten 4-5 aydır bu fanı kovalıyordum almak için ve bugün nasip oldu parayı verdim aldım hocam ve bu çok sessiz çalışıyor diğerlerine göre.

Son derece haklısınız hocam. Ama bildiğim soğutucuyu almak bana göre daha mantıklı arkadaşlarım onları kullanıyor ve evet 1400₺ edecek bir cpu fan olmayabilir ama önerilen fanların hiç birinin açık açık performansları ortada yok. Örnek vermek gerekirse bu soğutucuya baya içim ısınmıştı ama internette arattığımda fazla bir sonuç çıkmadı hatta soğutucu ile alakalı video çeken bile göremedim, ya da ben bulamadım. Bu aldığım baya bildiğim soğutucu ve tekrardan söylüyorum aşırı pahalı olduğunun farkına vardım ama bir anda bütün fikirlerden vazgeçip bunu aldım. Başta sıvı soğutucu alacaktım birisi çıkıp sorun çıkaracak diyor tamam almıyorum diyorum. Açıkçası sıkıntı şu beni pek fazla tatmin eden bir cevap yoktu ve genelde önerilen soğutmalara baktığımda tek fanlı falan önerildi ekstra takılıyor sanırım ama onlarla kim uğraşacak şahsen ben uğraşmak istemiyorum. Zaten 4-5 aydır bu fanı kovalıyordum almak için ve bugün nasip oldu parayı verdim aldım hocam ve bu çok sessiz çalışıyor diğerlerine göre.
Bu kadar uzun yazmaya gerek yoktu. Araştırma yapmasını bilmiyorsanız yanlış kararlar verirsiniz.

Örneğin:

Arctic 34 Duo'dan daha ucuz.

Performans:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha iyi ve bunu tek fanla yapıyor. Ses göreceli bir durumdur ve PWM fan varsa bu durum düzenlenebilir.

Peki SE-214-XT? 224 versiyonuna yakın. Fiyatı makul. Tek fanlı olması devasa fark yaratmıyor.

Ama size kullanıyorum ve değmez dememe rağmen Arctic 34 Duo'ya iki katı ücret ödüyorsunuz. Bu resmen israftır. Kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Bize güvenmiyorsanız niye konu açtınız?

Bize güvenmiyorsanız niye konu açtınız?
Güvenmemek değil ki hocam. Güven ile alakalı bir kelime söylemedim yazdığım yazıda. Tatmin eden bir cevap yoktu dedim. Yani herkes başka bir soğutucu önermiş ee benim kafamdaki de ayrı yani benim durumumu da anlayın kafamda yatan şu an aldığım vardı. Fikir olsun diye konu açtım çünkü bugün sipariş edicektim, yani olay şey değil bizi iplemiceksen neden konu açtın? veya madem bizim cevaplarımız seni tatmin etmeyecekti o zaman neden konu açtın boşu boşuna gibi sözlere gerek yok. Ve her dilden birisi başka soğutucu atıyor benim beyin yanıyor hangisine girip bakayim, hangisini araştırayim en sonunda yeter bee diyip çekip bunu aldım yoksa en başta sıvı soğutma alıyordum hatta fiyatı gayet makuldü. Sıvı soğutmanın sıvı sızdırması gibi bir sıkıntı yaşarım diye korktum ve almaktan vazgeçmiştim. Yani kısacası herkes bir link atıp geçmiş birisi çıkıpta şu şöyle performans veriyor bak bundan şundan iyi kötü gibi yazı yazmamış açıkçası araştırmam pekte iyi olduğu söylenmez çünkü ingilizcem yeterli değil. Genelde içerikler yabancı çünkü o nedenle biraz zor oluyor araştırmam.

Geri
Yukarı