Ryzen 5 5600X yük altında 90 derece normal mi?

akep0

Hectopat
Merhaba, dün İncehesap'tan aldığım hazır sistemim geldi fakat boşta işlemcim 65-70- arasında dolaşıyor oyuna girdiğimde 90 derecelere kadar çıkıyor termal macun sürmeyi falan mı unuttular? Normal değil bu değerler.

Not: İncehesap deneyimim beklediğimden iyiydi perşembe sipariş verdim cumartesi elime ulaştı sorunsuz bir şekilde.

1684097525340.png

Merhaba, dün İncehesap'tan aldığım hazır sistemim geldi fakat boşta işlemcim 65-70- arasında dolaşıyor oyuna girdiğimde 90 derecelere kadar çıkıyor termal macun sürmeyi falan mı unuttular? Normal değil bu değerler.

Not: İncehesap deneyimim beklediğimden iyiydi perşembe sipariş verdim cumartesi elime ulaştı sorunsuz bir şekilde.

Eki Görüntüle 1779438

Stok soğutucu maalesef 5600X i soğutamıyor SE-224XT alabilirsiniz en ideali.

Macunluk bir konu yok. AMD'nin o stok soğutucu adlı teneke israfı eklentisiyle sıcaklıklar yüksek oluyor. 500 TL'lik harici bir soğutucu alarak durumunuz çözülür.

Stok soğutucu maalesef 5600X i soğutamıyor SE-224XT alabilirsiniz en ideali.

Şimdilik uygun fiyatlı F/P bir ürün alacağım.

Soğutucu ne kullanıyorsunuz?

Stok soğutucusunu kullanıyorum fakat şimdilik idare etmesi için F/P bir kule tipi soğutucu alacağım. GAMETECH Freezer Hd2.4

Macunluk bir konu yok. AMD'nin o stok soğutucu adlı teneke israfı eklentisiyle sıcaklıklar yüksek oluyor. 500 TL'lik harici bir soğutucu alarak durumunuz çözülür.

Teşekkürler değerlendireceğim bunu da.

Yeni konular

Geri
Yukarı