Ryzen 5 kutusundan çıkan soğutucu takılmalı mı?

FuturisticMafia

Decapat
Merhabalar herkese, iyi akşamlar dilerim. Lütfen kusura bakmayın, hiç anlamam bu konulardan. Cahilce olacak soru ama acaba hata var mı diye sormak istedim.

Bir önceki gün sistem toplatmıştık ve bugün teslim aldık. Eve gelince, parçaların boş kutularını inceliyordum ve Ryzen 5'in kutusu biraz ağır geldi. Kutuyu açtık ve içinden fotoğraftaki bu parça çıktı. Acaba kasaya takmayı mı unuttular diye düşündük. Normalde, sanırım içindeki kare çip gibi olan parça kasaya takılıyor. Peki bu pervane olan nedir acaba? Takmayı mı unuttular sizce, yoksa fazladan mıdır? Kusura bakmayın saçma soru için ama ilk kez bilgisayar sahibi olduk, o yüzden bilgimiz yok. Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• IMG_9071.jpg
    IMG_9071.jpg
    113,3 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_9073.jpg
    IMG_9073.jpg
    117,1 KB · Görüntüleme: 48
Hocam kasanın içini at daha doğru bir çözüm sunalım. Fotoğraftaki işlemci soğutucu eğer başka bir işlemci satıcı toplama esnasında satın aldıysan onu takmışlardır. Yok eğer almadıysan fotoğraftakini takmalısın.

Gördüğünüz ürün işlemciyi soğutmak için tasarlanmış bir cihaz. Kısaca işlemci soğutucusu. Eğer ki anakartınızın (Büyük dikdörtgen cihaz) üzerinde sadece işlemci varsa onun üstüne takacaksınız.

Buradan nasıl üzerine takmanız gerektiğine bakabilirsiniz. Tatlı diliniz için ben teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı