Ryzen 7 1700 ve Nvidia Quadro sistem toplama

yldrm582

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 7 1700 işlemci ile Quadro ekran kartlı PC toplamak istiyorum.
Intel Xeon yerine Ryzen istiyorum ama darboğaz veya uyumsuzluk sorunu ile karşılaşır mıyım bilmiyorum.
Solidworks, Autocad, İnventor, Catia, Nx ve Render için kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Sizinle meslektaşız sanırım. İkimiz de tasarım ve imalat programları kullanıyoruz. Ben sac metal kalıpçısıyım.

Tasarımlarımı Catia ile, kalıp ve fikstür işlemelerimi WorkNC ile, tel erozyon şablonları ve ön proses planlamalarını AutoCAD ile yapıyorum.
Maliyet ve fire çalışmaları ile parça proseslerinin doğrulaması için FTI Forming Suite kullanıyorum.
Ayrıca sistemimde Catia lisans alımı sırasında kampanya dahilinde hediye olarak bedelsiz verilen Zw3D programını da prof. olmasam da zaman zaman kullanmak durumunda kalabiliyorum.

Meslektaş olarak sana öncelikli tavsiyem Intel işlemci alman yönünde olacaktır.
Ekran kartı olarak Quadro yerine de Gtx 1080Ti veya Titan alabilirsin.

Eğer bütçe kaygıların var ise elbette Ryzen 7 1700 de alabilirsin. Yine yanına Gtx 1080 veya 1080Ti alabilirsin.

Şu an iş yerinde i7 5930K, Nvidia Quadro K5000 ve 32GB Ram kullanıyorum. pek sıkıntı çıkartmıyor.

Ev de ise Ryzen 7 1700 Gtx 770 (geçici olarak) ve 16GB ram kullanıyorum.

Bizim gibi güçlü donanıma ihtiyaç duyan uygulamalar kullanmak zorunda olanlara yol göstermek amacı ile hazırlanmış çok sayıda işlemci kıyaslama videoları bulunmakta.

Ryzen 7 1700 almadan önce çok sayıda kıyaslama videosu izledim.

(Mesela "i7 8700k vs ryzen 1700x for catia" olarak yapacağın bir aramada çok sayıda sonuca ulaşabilirsin.)

3D CAD uygulamaları için yapılan benchmark videolarından birinde "Intel i7 8700K" (6 Cores 12 Threads 3.7 Ghz baz.) ile "Ryzen 7 1700x" (8 Cores 16 Threads 3.4 Ghz baz.) test edilmişti.

Benchmark sonuçlarına bakıldığında i7 8700K, Ryzen 1700x den çok daha iyi sonuçlar vermişti.

Sonuç olarak bütçe de senin, karar da senin. Yaptığın işi/mesleğini de kişisel ekonomik durumunu da bizlerden çok daha iyi biliyorsun.

Bizim söyleyeceklerimiz sadece tavsiye niteliğinde kalır.
Yani kendin ve işin için en doğru kararı yine sen vereceksin.

Saygılarımla.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı