Ryzen 7 5800X hızı çok yüksek ve çok ısınıyor

AMD'nin stok soğutucularının pek işlevsel olduğunu düşünmüyorum. Kaslı bir Kule tipi ya da sıvı soğutma düşünebilirsiniz. Hızlıdan kastınız kaç GHz aralığında çalışıyor işlemciniz?

Acilen kule tipi veya sıvı soğutma alın. Eğer şu anda alamıyorsanız undervolt atarak işlemcinizin serin çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bu sıvı soğutma var.
AMD'nin stok soğutucularının pek işlevsel olduğunu düşünmüyorum. Kaslı bir Kule tipi ya da sıvı soğutma düşünebilirsiniz. Hızlıdan kastınız kaç GHz aralığında çalışıyor işlemciniz?

Acilen kule tipi veya sıvı soğutma alın. Eğer şu anda alamıyorsanız undervolt atarak işlemcinizin serin çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bu sıvı soğutma var iş görmüyor gibi mi? :D

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-05 221500.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-05 221500.png
    10,1 KB · Görüntüleme: 26
O işlemciyi sıvı soğutma ile bile soğutmak zor bu yüzden kasa hava sirkulasyonu ile konumlandırma çok önemli.

Çok ufak bir UV ile 3 FPS'lik bir kayıp ile ısınma sorununu büyük ölçüde halledersin.

Yardımlar için teşekkürler.

O işlemciyi sıvı soğutma ile bile soğutmak zor bu yüzden kasa hava sirkulasyonu ile konumlandırma çok önemli.

Çok ufak bir UV ile 3 FPS'lik bir kayıp ile ısınma sorununu büyük ölçüde halledersin.

Isı değerlerinizi paylaşabilir misiniz?

AMD'nin stok soğutucularının pek işlevsel olduğunu düşünmüyorum. Kaslı bir kule tipi ya da sıvı soğutma düşünebilirsiniz. Hızlıdan kastınız kaç GHz aralığında çalışıyor işlemciniz?

Son hali.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-05 230012.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-05 230012.png
    74,2 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Geri
Yukarı