Ryzen 7 5800X + Sapphire Nitro+ RX 6900 XT SE OC ayarları

TurkishShooter

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Ryzen 7 5800X
Sapphire Nitro+ RX 6900 XT SE
MSI B450 Tomhawk Max
Corsair Vengeance 16 GB (2x8 GB) 3200 MHz DDR4 CL16
2K monitör

Sorum şu ki ekran kartımı varsayılan ayarlarda kullanıyorum ve Warzone gibi oyunlarda ciddi bir FPS almıyorum.
Aynı kartı kullananlara bakıyorum, işlemcilerimizde aynı veya birbirine yakın olmasına göre, ben 150 alırken onlar 200-220 arası alıyor.
FPS arttırmak için çoğu kişi gördüğüm kadar ile undervolt ya da frekans değerlerini yükseltmiş.
Kendim için en iyi değeri deneme yanılma yöntemi ile mi bulabilirim? Ya da en azından şu değerlerle öncelik olarak dene sonra aşağı yukarı oynarsın dediğiniz bir nokta var mı? @deadfellow

İşlemciye güzel bir CO yaparsak tadından yenmez. Soğutucunuz sağlam mı?
MSI MAG CoreLiquid 240R 240 mm
işlemciyi 4.800 mhz ye kadar çıkardım.
Ryzen master programı üzerinden curve optimizer modu aktif edip All cores testini yapıp bu şekilde ayarladım.
Control Mode üzerinden auto oc açınca 4.950 mhz ye kadar çıkıyor. Fakat OC açmadım daha fazla çünkü 4.800 mhz de 70-72 dereceleri buluyor oyunda
Ekran kartında değişiklikler yaparak dengelerim diye düşünmüştüm

Ryzen Master iyi yapamıyor, BIOS üzerinden tek tek ayarlayıp yapmak CoreCycler ile test etmek daha stabil ve kolay oluyor. Resim paylaşırsanız yardımcı olurum. Ayrıca bu gerçekten sabır istiyor.
Dediğiniz programa baktım da hocam beni aşar ayarlamak :) 16 çekirdek için vay halime
Zaten işten sonra giriyoruz oyuna 1-2 saat
Ryzen masterden olmadı ayarlayım benden iyi ayarlar sanırım :)
Ekran kartı varsayılan yerine değiştirmemi istediğiniz ayar var mı acaba?

Dediğiniz programa baktım da hocam beni aşar ayarlamak :) 16 çekirdek için vay halime
Zaten işten sonra giriyoruz oyuna 1-2 saat
Ryzen masterden olmadı ayarlayım benden iyi ayarlar sanırım :)
Ekran kartı varsayılan yerine değiştirmemi istediğiniz ayar var mı acaba?
16 değil 8 çekirdeği ayarlıyorsunuz. İzlekler DDR5'te ayarlanabiliyor diye biliyorum. Ekran kartına UV yapın kesinlikle.

16 değil 8 çekirdeği ayarlıyorsunuz. İzlekler DDR5'te ayarlanabiliyor diye biliyorum. Ekran kartına UV yapın kesinlikle.
Vaktini alıyorum hocam ama kusura bakma UV yaparken frekans düşüreyim mi arttırayım mı?
vram de yine aynı şekil değişiklik yapayım mı? Cahilliğime ver pek anlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı