Ryzen 7 7700X ve RTX 4070 Ti Super sistem toplama

Bütçe
60.000 ila 70.000 TL arası

courier6

Zeptopat
Daha fazla  
Selam dostlar. Kendimi bildim bileli video oyunları oynarım amma velakin çoğu oyuncunun zamanla oluşan ve gelişen donanım merakı bende maalesef ki oluşmadı. Ondan mütevellit zamanında az izlemediğim Technopat'ın forumuna üye oldum ve siz arkadaşlara birkaç sorum olacak:

- Altta belirttiğim sistemde uyumsuz, güçsüz veya fazla güçlü kalan herhangi bir parça var mı?
- Parçalarda minimal değişikliklerle (uyumsuz parçalar haricinde, öyle parçalarda istediğiniz değişikliği önerebilirsiniz) bütçe kısılabilir mi?

Sorularım bunlar.

-Sistem-

-İşlemci-
AMD Ryzen 7 7700X 4.5 GHz 8-Core işlemci.

-Soğutucu-
ASUS TUF Gaming LC 120 RGB 67 CFM CPU sıvı soğutucu.

-Anakart-
ASUS Prime B650-Plus ATX AM5 anakart.

-RAM-
Corsair Vengeance 32 GB (2 X 16 GB) DDR5-5600 CL3 RAM.

-Depolama-
Seagate Barracuda compute 2 TB 3.5" 7200 RPM HDD.
Samsung 980 Pro 2 TB M.2-2280 PCI-e 4.0 X4 NVMe SSD.

-Ekran kartı-
ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti Super 16 GB ekran kartı.

-Kasa-
Corsair 4000D airflow ATX mid Tower kasa.

-Güç Kaynağı-
ASUS TUF Gaming 850G 850W 80+ Gold certified fully modular ATX güç kaynağı.

-WiFi Adaptör-
Maalesef hiç bir fikrim yok bu parça konusunda. Tavsiyelere açığım.

Sistem bu.
GTX 950M kartlı bi' laptoptan böyle bi' sisteme geçiş benim için çok farklı bir deneyim olacak orası kesin.

Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler, sağlıcakla kalın!

AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz (Turbo 5.0GHz) 8 Core 16 Threads 96MB Cache AM5 İşlemci - Tray Amazon.com.tr

Belirttiğiniz işlemcinin fiyatına kısmen yakın ve daha iyi şahsen bunu almanız sisteminizi daha uzun ömürlü bir hale getirebilir lakin bütçenizi 10-15bin daha artırabilir iseniz anakart, işlemciniz için sıvı soğutma ve sistemin diğer bileşenleri için de daha iyi tavsiyeler verebiliriz çünkü ekran kartınız bence sisteminizin diğer bileşenlerine göre performans anlamında yüksek kalıyor.

Burada toplanmışı var..

Geri
Yukarı