Ryzen 7 7700X vs 5800x3D

@balikeat; insanlar, parayı sadece bilgisayar almak için kullanmıyor. Ayrıca paranın değerini korumak için türlü türlü yöntemler var. Yarın ya çok önemli bir durum için paraya ihtiyacı olursa ne yapacak? Sistemini mi satacak? Ayrıca siz imzasındaki sisteme baktınız mı? O sistem ile sadece işlemci güncelleyerek AM5 platformunu dahi es geçmek mümkündür.

1687639177937.png

Şu sisteme bakınız, mükemmel bir sistemi var. Altın vuruş için sadece 5800X3D kullanması yeter de artar bile.

5800x3D zaten üstün bir işlemci bir üst platformda gayeniz render almaksa onda da hakkını verir yok gayeniz oyun ise yatırımı işlemci değil ekran kartına verin kaldıkı 7700X tamamen yeni parça endeksli gereksiz para.seçim yine sizin bence 5800X3D
Öneriniz için teşekkür ederim ama denk maliyetle 3090'ı bırakıp 4070'e geçmek hiç mantıklı gelmedi bana.
@4NK4R4LI, ileriye dönük filan değil. Zaten halihazırda çok güçlü ve güncel bir sisteminiz var. Ayrıca sisteminiz gelecek düşünülerek kurgulanmış. Sadece işlemci değiştirmek yeterliyken neden bir dünya masrafa giresiniz? Gelecek düşünüyorsanız önce elinizdeki sistemin ömrünü tüketmesini beklemelisiniz.

Kaldı ki; yukarıdaki yorumumda ilettiğim videoya bakarsanız 5800X3D'nin 7700X'ten üstün olduğunu göreceksinizdir.

Çok yersiz bir harcama olmuş.
Sadece AMD Ryzen™ 7 5800X3D Gaming Processor ile güncelleme yapmanız daha uygun olurdu. Zaten zamanında iyi yatırım yapmışsınız. Bu yatırımdan daha da uzun süre faydalanmak için daha düşük maliyetle en iyi deneyimi elde edebilirdiniz.

İmzanızdaki sistemi sadece yukarıdaki güncelleme ile AMD yeni bir soket duyurana kadar kullanmalısınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AM5 sokete geçme dürtüsü içimde her zaman olacak, kaldı ki AMD uzun yıllar yeni soket duyurmuyor diye biliyorum. Tüm sistemin bana maliyetini düşündüğümde; yeni bir sokete geçmek için ettiğim ilave masraf, (max 6 bin TL civarında) TL'nin agresif değer kaybınıda göz önüne aldığımda bana "bir dünya" olarak gelmiyor. Anakart ve ram maliyeti vade farksız 9 taksit bu arada. İlettiğiniz videoda (ekran kartım 3090 bu arada) ve incelediğim diğer videolarda aşırı bir üstünlük göremedim.(cahilliğime verin hep üstünkörü inceleyip denk performans olarak yorumladım).

@balikeat; insanlar, parayı sadece bilgisayar almak için kullanmıyor. Ayrıca paranın değerini korumak için türlü türlü yöntemler var. Yarın ya çok önemli bir durum için paraya ihtiyacı olursa ne yapacak? Sistemini mi satacak? Ayrıca siz imzasındaki sisteme baktınız mı? O sistem ile sadece işlemci güncelleyerek AM5 platformunu dahi es geçmek mümkündür.

Eki Görüntüle 1835232
Şu sisteme bakınız, mükemmel bir sistemi var. Altın vuruş için sadece 5800X3D kullanması yeter de artar bile.
Cevap verdiğiniz arkadaşa katılmakla birlikte, bireysel olarak sorunuza cevap vereyim. Paraya ihtiyaç duyacağım çok önemli durumlar için birşeyleri elden çıkarmam gerekiyorsa sistemimden önce birkaç tedbirim var

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı