Ryzen 7 7800x3D alınır mı?

moqita

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam,
Yeni kasa toplayacağım için işlemci bakıyorum kendime diğer parçalara karar vermedim hala. Genellikle Valorant oynuyorum ve yayın açıyorum o yüzden işlemci önemli. Ryzen 7 7800x3D iyi bir işlemci diye düşünüyorum bu nedenlerden dolayı. 4000 serisi ekran kartlarıyla darboğaz yaptırmaz değil mi? Tavsiyelerinize açığım.

4090 bile takabilirsiniz.

Sadece oyun oynamayacağım video için render, kodlama, yayın da yapacağım bunlar dahilinde AMD diyorsunuz değil mi?

4090 bile takabilirsiniz.

Ayrıca o da kafamda bir sorun. Toplayacağım sistemde 45-50k gibi bir fiyat ile kasa alırken 25k gibi bir fiyata ekipman diziyorum. Ekipmana daha az harcayıp sistemi mi güçlendirmeliyim acaba?

Sadece oyun oynamayacağım video için render, kodlama, yayın da yapacağım bunlar dahilinde AMD diyorsunuz değil mi?
Evet. 7900X de düşünebilirsiniz. AM5 Soket uzun yıllar destek alacak. yıllar sonra bilgisayarınıza yeni bir işlemci almak istediğinizde LGA1700 bir anakart dan daha fazla seçeneğe sahip olacaksınız.

Evet. 7900X de düşünebilirsiniz. AM5 Soket uzun yıllar destek alacak. Yıllar sonra bilgisayarınıza yeni bir işlemci almak istediğinizde LGA1700 bir anakartdan daha fazla seçeneğe sahip olacaksınız.

7900X mi daha iyi 7800x3D mi sadece ikisi arasında tercih yapacak olsam?

Yeni konular

Geri
Yukarı