Ryzen 9 3900X vs Ryzen 7 5800X

Bütçe
20000
Reis ben asusa bakma sebebim 3 yıl garanti ve buz gibi soğutmasından dolayı tercih ettim.
ROG modeline kadar çıktıktan sonra 6600 XT almanın bir mantığı kalmıyor zaten. Fiyat performans olarak öne çıkan bir kartın fiyat tarafını tamamen öldürüyor.

Son düzenleme:
ROG modeline kadar çıktıktan sonra 6600 XT almanın bir mantığı kalmıyor zaten. Fiyat performans olarak öne çıkan bir kartın fiyat tarafını tamamen öldürüyor.

Reis ben bir bakayim araştırma yapayim.
@EmirhanTr82 bu kartın buz gibi soğutmaya ihtiyacı yok güç tüketimi düşük, orta seviye modeller bile fazlasıyla iş görüyor. ROG STRIX gereksiz pahalı, ASUS Dual bile yeterli.

@kino aslında sizin kullandığınızı bile alabilirim.

5950X işlemcisi israf olur. Onun yerine Ryzen 7 5800X alsın fazlasıyla yetecektir.

İşlemciye çok önem veriyorumun zaten 2 çıkar yolu vardır. 1'i boş yere işlemciye çok para verip kendini rahatlatmak. 2.'si ise işlemci odaklı işler yaptığı için önem vermesi. Sonuç olarak bütçesi yetiyorsa 5950X alsın. Yoksa 5600X'de alabilir.

İşlemciye çok önem veriyorumun zaten 2 çıkar yolu vardır. 1'i boş yere işlemciye çok para verip kendini rahatlatmak. 2.'si ise işlemci odaklı işler yaptığı için önem vermesi. Sonuç olarak bütçesi yetiyorsa 5950X alsın. Yoksa 5600X'de alabilir.

Reis ben 9 5900X alabilirim ya da 7 5800X de alabilirim Intel mi daha iyi AMD mi tabii merak ettim yoksa Intel almayacağım.

Geri
Yukarı