Ryzen 9 7950X3D boştayken 43-47 derecede yük altında 60-73 derecede çalışıyor

Metrandoft

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim Ryzen 9 7950X3D.
Sistem boştayken sıcaklık 43-47 derece arası değişiyor. Yük altındayken 60-73 arası oluyor en fazla anlık 75 gördü.
Bu sıcaklık değerleri normal midir?
Termal macun bir tık dandik thermal grizzly kryonaut sipariş ettim.
Sıvı Soğutucu: Thermaltake TOUGHLIQUID Ultra 420mm.

İşlemcim Ryzen 9 7950X3D.
Sistem boştayken sıcaklık 43-47 derece arası değişiyor. Yük altındayken 60-73 arası oluyor en fazla anlık 75 gördü.
Termal macun bir tık dandik thermal grizzly kryonaut sipariş ettim.
Sıvı Soğutucu: Thermaltake TOUGHLIQUID Ultra 420mm.
Normal hocam.

Ama termal modun yenilemek faydalı olucaktır.

İşlemcim Ryzen 9 7950x3D.
Termal macun bir tık dandik Thermal Grizzly Kryonaut sipariş ettim.
Sıvı soğutucu: Thermaltake toughlıquıd Ultra 420mm.

Normal hocam.

Yorumlara baktım da, boşta 50 derecelere yaklaşan sıcaklıklara nasıl normal diyebiliyorsunuz?
Hocam işlemcin son derece güçlü bir işlemci masaüstü için boşta 50 derecelere yaklaşan sıcaklıklar normal değil. Laptop olsa amenna normal diyebilirdim.
Ben aynı görüşte değilim.

Yorumlara baktım da, boşta 50 derecelere yaklaşan sıcaklıklara nasıl normal diyebiliyorsunuz?
Hocam işlemcin son derece güçlü bir işlemci masaüstü için boşta 50 derecelere yaklaşan sıcaklıklar normal değil. Laptop olsa amenna normal diyebilirdim.

Boştaki sıcaklığın bir önemi yok. 10 derecede de çalışsa 50 derecede de çalışsa ömür açısından fark etmeyecek.

Sıvı soğutucu kullanıyorum orda belirtmiştim.
Thermaltake TOUGHLIQUID Ultra 420mm.
Boştayken bana da biraz yüksek geldi emin olmak için açtım konuyu.
Dediğim gibi termal macun biraz dandik ama ondan mıdır bilemiyorum. Bu sıcaklıkları nasıl düşürebilirim? Soğutucu düzgün çalışıyor mu vs nasıl anlayabilirim?

Önemi var ne kadar yok desenizde. Boştaki termal yük ne kadar yüksekse, yükte de bir o kadar yüksek olacaktır. Önemi yok demenize gerçekten şaşırdım.

Yükteki sıcaklıkları söylemiş arkadaş. Daha neyin tantanası bu? Ayrıca termal macunun viskozite değeri boştaki sıcaklığa direk etki eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı