Ryzen 9 7950X3D vs Core i9 13900K

XperiaTR

Kilopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba işlemci alacağım ancak arada kaldım en iyi işlemciyi almak istiyorum ve sorun yaşamak istemiyorum, hem oyun hem de render performansı olarak. Ryzen 9 7950x3D stabilite sorunları var mı? Intel 13900K mı almalıyım yoksa 7950x3D mi? İkisi arasında render performans farkı çok mu? Ve Intel'i 360mm sıvı soğutma ile soğutabilir miyim?

AMD daha iyi ama son çıkan haberler hiç iyi değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD daha iyi ama son çıkan haberler hiç iyi değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ne anlatıyor burada acaba intel daha mı sorunsuz? siz olsanız hangisini alırdınız

Yine ve yeniden soket değiştirecek Intel için alım yapılmaz. AM5 yeni yeni oturuyor ama yıllarca sağlayacağı destekle kendini adım adım bulacaktır.
7950X3D daha iyi mi sizce 13900k'dan render veya oyunda pişman eder mi? Korkum stabilite sorunları veya şu an bahsedilen bu sorunlar, bunlar zamanla çözülür mü?

7950X3D daha iyi mi sizce 13900k'dan render veya oyunda pişman eder mi? Korkum stabilite sorunları veya şu an bahsedilen bu sorunlar, bunlar zamanla çözülür mü?
Ben AM5 alırım. Bu tür bazı konularda görülen durumlar elbet çözülür. Intel size şu aşamada ekstra sunmuyor.

Ben AM5 alırım. Bu tür bazı konularda görülen durumlar elbet çözülür. Intel size şu aşamada ekstra sunmuyor.
Neden AM5 peki ben işlemciyi ryzen 7950X3D de alsam 13900K da alsam değiştirmeyeceğim uzun süre o yüzden soket ömrümüm benim gözümde bir önemi yok zaten işlemci değiştireceğim gün sistemi tamamen yenilemek gerekir 5-6 yıl sonra, 13900k 7950X3D den az bir performans vermiyor sanırım rica etsem sebepleriyle neden Ryzen söyler misiniz performans testlerine baktığımda ısı ve performansları birbirine çok yakın ve 13900k 4k daha da ucuz ryzen neden pahalı ve sorunlu deniyor kafam bu sebepe karışıyor fark nedir

Geri
Yukarı