S21 FE şarj çabuk bitiyor

Merhaba. 6 gündür Samsung Galaxy S21 FE kullanıyorum. Açıkçası araştırdığımda birçok kişinin de dile getirdiği batarya problemini görmüştüm fakat bu kadar olacağını tahmin etmiyordum. En son aldığım ekran süresini görsele ekliyorum. %100'den %23'e kadar olan süredir. Hep mobil veri ile kullandım. GPS Bluetooth gibi özellikler kapalıydı. Sizce normal mi bu ekran süresi? Ayrıca şunu da sormak istiyorum. Mesela %20 de şarja takıp tam dolmadan %60 civarında çeksek ve bunu gün içerisinde 2-3 defa yapsak bu işlem bataryaya zarar verir mi?

S21 FE de bataryanın yeterli gitmesi için yapman gereken ayarlar: 1-ekran parlaklığı manuel olmalı. Otomatik parlaklık ortama göre açıp kıstığı için çok pil yer. 2-Dark mode aktif olmalı 3-ekran kapanma süresi 30 saniye olmalı 4-AOD kapalı olmalı ya da kısıtlanmalı 5-gelişmiş özelliklerde sensör bazlı elle hareket ettirme, kulağa götürdüğünde arama gibi kullanmadığın özellikleri kapat 6-bildirim almayı düşünmediğin uygulamaların bildirimlerini kapat 7-konumu tamamen kapat ya da uygulamayı kullanırken olarak ayarla 8-Bluetooth'u kapat 9-gereksiz programları devre dışı bırak 10-hem Wi-Fi hem de mobil veriyi aynı anda açma. Bütün gün mobil veri kullanacaksan Wi-Fi kapalı olsun. Bütün gün Wi-Fi kullanacaksan mobil veri kapalı olsun. 11-temalar uygulamasından arayüze canlı olmayan siyah bir duvar kağıdı yükle. Bu ayarlar ile çok iyi batarya performansı almasanda günü ucu ucuna çıkaracak bir batarya performansı alabilirsin.

Merhaba öncelikle burdaki bütün arkadaşlara.
Bende S20 Fe Snd almayı düşünüyordum lakin 2 senelik ve çoğu mağazada stoğu olmadığından dolayı vazgeçtim. Şimdi kafamda S21 veya S21 FE almak var. Senin cevabına itafen S21 FE da batarya optimizasyon problemlerinden bahsediyorlar. Güncellemelerle cidden giderildi mi bu sorunlar ? Yoksa şuanlık S21 almak dahamı mantıklı sizce arkadaşlar.
Yazı da ne anlattıysam o ne eksik ne fazla. Google Android 13 ile telefonun daha stabil olacağını söyledi hem şarj konusunda hem de genel anlamda. Bana soracak olursan tavsiye ederim S21 FE. şahsen ben memnunum her anlamda

Bende S21 FE kullanıyorum batarya eskisi gibi değil gayet stabil. + olarak kasım ayı içerisinde Android 13 gelecek ve tam anlamıyla stabilize edilecek hem şarj hem de arayüz geçişleri açısından. Ben tavsiye ederim. İlk aldığınız da 1 hafta kendini optimize ediyor cihaz ardından normale dönüyor. Mayıs 2022'den beridir bu cihazı kullanıyorum herhangi bir kasma, donma veya farklı bir sorun yaşamadım.

Hocam bende yarın telefon almayı düşünüyorum. iPhone 11 ile S21 FE arasında kaldım. Gönlüm iPhone istiyor ama 64 GB modelinin artık yeteceğini sanmıyorum. 128 GB versiyonu ile de fiyat farkı epey var. 4-5 saattir izlemediğim video okumadığım forum kalmadı. Genel anlamda bataryadan çok şikayet var. Şu an Redmi Note 8 Pro kullanıyorum. 1 günü rahat çıkarıyor gün içerisinde şarja takmıyorum. S21 FE de bu şekilde şarj süresi veriyor mu? En basiti bu sabah saat 8 de şarjdan çıkardım, oyun yok video sosyal medya ve telefon konuşmasıyla beraber şarjım %42. S21 FE alsam bu şekilde memnun kalır mıyım batarya açısından? Cevaplarsan çok sevinirim.

Hocam bende yarın telefon almayı düşünüyorum. iPhone 11 ile S21 FE arasında kaldım. Gönlüm iPhone istiyor ama 64 GB modelinin artık yeteceğini sanmıyorum. 128 GB versiyonu ile de fiyat farkı epey var. 4-5 saattir izlemediğim video okumadığım forum kalmadı. Genel anlamda bataryadan çok şikayet var. Şu an Redmi Note 8 Pro kullanıyorum. 1 günü rahat çıkarıyor gün içerisinde şarja takmıyorum. S21 FE de bu şekilde şarj süresi veriyor mu? En basiti bu sabah saat 8 de şarjdan çıkardım, oyun yok video sosyal medya ve telefon konuşmasıyla beraber şarjım %42. S21 FE alsam bu şekilde memnun kalır mıyım batarya açısından? Cevaplarsan çok sevinirim.
Evet günü çıkartırsın.
İphone 11 artık çok geri kaldı HD,LCD,326 PPI panel çok kötü her.
11'in rakibi S20 FE falandır bence.

iPhone 11 ÇÖP oldu artık. S21 FE ile kıyaslanamaz zaten. S21 FE her türlü önde çünkü S21 FE 2022 Ocak çıkışlı ve Android 16'ya kadar güncelleme alacak. Sorunuza gelecek olursak, Android 13 ile şarj konusunda ve stabilize konusunda fazla yol aldıklarını söyledi Google IO etkinliğinde. İçiniz rahat bir şekilde alabilirsiniz. Ben Şubat'ta aldım cihazı ve bu zamana kadar herhangi bir kasma,donma,ısınma yaşatmadı. Hard oyun oynamadığınız sürece 1-1.5 güne çıkıyor süre normal kullanımda. Cihazın kamerası iPhone 13'e kadar kafa tutuyor neredeyse milim farkla daha iyi diyebilirim. + Olarak Yapay zeka desteği ile daha da mükemmel ötesi oluyor (Şarj, performans,hız) her açıdan optimize ediyor cihaz kendini.

iPhone 11 ÇÖP oldu artık. S21 FE ile kıyaslanamaz zaten. S21 FE her türlü önde çünkü S21 FE 2022 Ocak çıkışlı ve Android 16'ya kadar güncelleme alacak. Sorunuza gelecek olursak, Android 13 ile şarj konusunda ve stabilize konusunda fazla yol aldıklarını söyledi Google IO etkinliğinde. İçiniz rahat bir şekilde alabilirsiniz. Ben Şubat'ta aldım cihazı ve bu zamana kadar herhangi bir kasma,donma,ısınma yaşatmadı. Hard oyun oynamadığınız sürece 1-1.5 güne çıkıyor süre normal kullanımda. Cihazın kamerası iPhone 13'e kadar kafa tutuyor neredeyse milim farkla daha iyi diyebilirim. + Olarak Yapay zeka desteği ile daha da mükemmel ötesi oluyor (Şarj, performans,hız) her açıdan optimize ediyor cihaz kendini.
11 S20 FE Snapdragon ile de kıyaslanamaz.

11 S20 FE Snapdragon ile de kıyaslanamaz.
Arkadaş S21 FE sormuş yalnız. Ayrıca ben S21 FE 'de Exynos 2100 işlemci kullanıyorum gayet stabil. Bu snapdragon vs Exynos eşleştirmesi çok döndü fakat Exynos 990 arası falan iyi değil. Exynos 2100'de herhangi bir sorun yok. Exynos 2100' altı işlemciler sıkıntılı hep.

Arkadaş S21 FE sormuş yalnız. Ayrıca ben S21 FE'de Exynos 2100 işlemci kullanıyorum gayet stabil. Bu Snapdragon vs Exynos eşleştirmesi çok döndü fakat Exynos 990 arası falan iyi değil. Exynos 2100'de herhangi bir sorun yok. Exynos 2100' altı işlemciler sıkıntılı hep.

Biliyorum.
Ama 11'in S20 FE rakibi olmadığını belirttim.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Bugün 2 tane S21 FE aldım. Şu an için memnunum evet bir tık normal cihazlara göre ısınıyor ama çok da problem edilecek gibi durmuyor. Umarım samsunga geri dönmem pişmanlık olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı