S21 UI 6.0 sonrası batarya kendi kendine azalıyor

İsmail Evece

Picopat
Daha fazla  
Hocalarım S21 cihazımda UI 5 sürümleri yüklü iken 2 güne kadar kullanabildiğim güzel bir batarya ömrüm vardı. Fakat 6.0 indirdikten sonra 1 günü zor çıkartıyor, en çok ekran kapalı iken şarjı azalıyor. 1 sefer yedek alıp format attım, 2. sefer yedek olmadan format attım yok. Hala batarya boşta kendi kendinde tükeniyor.

Performansta da %5-%8 gibi bir düşüş var(3DMark'ta 42-43 FPS'leri görebilirken 40'ı zor görüyor.). Anlamsız sıkıntılar yaşıyorum. Arka plan sınırları her şeyi yaptım bütün uygulamaları derin uyku moduna alıyorum hala bir şekilde pilini kendi kendine tüketiyor. En kötüsü tüketimi yapan şeyi söylemiyor. Pil menüsünden sadece pil tüketimini gösteriyor fakat hangi uygulamanın tükettiğini söylemiyor, cihaz 1 senelik, bataryası "pil koruma modu" ile 85'e kadar şarj edildi her zaman.

ADB ile bir şeyler yapmak gerekiyorsa her şeyi yapmaya hazırım. Oyun oynarken eskisi gibi aynı ekran süresini veriyor şarjının azalmasını süre ile hesapladığım zaman eskisinden farksız fakat ekran kapanınca nasıl azalıyor anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı