S23+ 15-16 saatte şarjının bitmesi normal mi?

Nobilium

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar selamlar. Başliktan da anlayacaginiz uzere kullandigim telefonlarin hiçbirinden memnun degilim. Şu anda S23+ kullanıyorum bir sene oldu, telefon bir gunumu çıkartmiyor saat 15-16 gibi pili bitiyor ve gunun geri kalanı telefonumu kullanamiyorum. Bundan once Galaxy Note 20 kullaniyordum onda daha da kotuydu gunde 3 kere şarj etmezsem telefon gunu kurtarmiyordu. Bu kadar paralar veriyoruz karşiliginda ben 1-1.5 gun pil ömrü bekliyorum ama bu nedir ya anlamiş degilim sorun bende mi? Oyun falan da oynamiyorum, Telegram ve borsalar dışında telefonu çok kullanmiyorum. Adam gibi pil ömrü uzun telefon kullanmak istiyorum artik, gerçekten şarjim %50-40 arasindaysa evden çikamiyorum çunku bir saat içinde bitiyor batarya. %10'dan %0a inmesi 2 dakika falan sürüyor. Arkadaşim 4 senedir Huawei kullaniyor telefonu %5ken 1 saat kullanabiliyor imreniyorum. Ne onerirsiniz? Beni bu çileden kurtarin.

15-16 saat çok güzel bir değer. Uzun şarj süreleri maalesef akıllı telefonlarda mümkün değil (şimdilik)
15-16 saat degil saat dilimi. Sabahtan itibaren 15.00-16.00a kadar şarjim bitiyor %15 altina geliyor yani. Mesela sabah 10.30da %70 olan telefon sarji anlik %18. 4 saatlik ders periyodunda telefona bakmadiğimi da ekliyorum.

15-16 saat degil saat dilimi. Sabahtan itibaren 15.00-16.00a kadar şarjim bitiyor %15 altina geliyor yani. Mesela sabah 10.30da %70 olan telefon sarji anlik %18. 4 saatlik ders periyodunda telefona bakmadiğimi da ekliyorum.
Pil kısmından şarjını en çok düşüren uygulama ne kontrol ettin mi? Ayrıca cihaz 5G ağ taraması yapıyor mu? Yapıyorsa 4G ağ bağlantısına alarak kontrol edebilirsin.

Bu arada şimdi fark ettim dostlar akıllı (!) moderator kendi kafasina gore başligi degistirmiş bu başligi ben yazmadim ve 15-16 saatin yarisini zor görüyorum, oyle bi durum yok.

Kullanım ile alakalı ve sanırım sizde de ekran çok uzun süre açık kalıyor. Kullanılan uygulamaların şarj yeme oranları da farklı oluyor. YouTube ile Netflix aynı şarjı yemez mesela.
Ben S23 Ultra kullanıyorum ve ortalama 2 gün şarj etmeden kullanabiliyorum. Dizi ve film izlersem bu süre 1 güne düşüyor. Ekran parlaklığıda Max'ta kullanmıyorum.
Önceki telefonum F4 GT de yine 1 gün kullanım süresi alıyordum.

2.senaryoda şu. Telefonunuzu hiç %100 şarj ediyor musunuz? Çünkü yarısını doldurup çıkardıkça batarya suni dolum yapmış oluyor ve şarj çok hızlı bitiyor ama telefonu bir süre şarjda bırakıp tam doldurunca şarjda kendine geliyor.

Pil kısmından şarjını en çok düşüren uygulama ne kontrol ettin mi? Ayrıca cihaz 5G ağ taraması yapıyor mu? Yapıyorsa 4G ağ bağlantısına alarak kontrol edebilirsin.
Dediginiz 5G olayi benim telefonumda yok heralde nerden bakiliyor bilmiyorum

Kullanım ile alakalı ve sanırım sizde de ekran çok uzun süre açık kalıyor. Kullanılan uygulamaların şarj yeme oranları da farklı oluyor. YouTube ile Netflix aynı şarjı yemez mesela.
Ben S23 Ultra kullanıyorum ve ortalama 2 gün şarj etmeden kullanabiliyorum. Dizi ve film izlersem bu süre 1 güne düşüyor. Ekran parlaklığıda Max'ta kullanmıyorum.
Önceki telefonum F4 GT de yine 1 gün kullanım süresi alıyordum.

2.senaryoda şu. Telefonunuzu hiç %100 şarj ediyor musunuz? Çünkü yarısını doldurup çıkardıkça batarya suni dolum yapmış oluyor ve şarj çok hızlı bitiyor ama telefonu bir süre şarjda bırakıp tam doldurunca şarjda kendine geliyor.
Ekran parlakliğim otomatiğe ayarli, cihazi pil tasarruf modunda ve duşuk performans modunda kullaniyorum ona ragmen boyle rezalet bi durum var. Telefonun şarji bitince %100 şarj ediyorum, sabahlari genelde %85 oluyor şarj kilidi var çünkü.

Telefon kapalıyken çok gereksiz şarj yiyor uçak modunda olmasina ragmen. %75-80 şarjla yatip sabah %65te aliyorum telefonu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240509_165550_Device care.jpg
    Screenshot_20240509_165550_Device care.jpg
    67,8 KB · Görüntüleme: 31
Şarj kilidini kaldırın hocam. O şey hiçbir işe yaramadığı gibi şarjın çok hızlı bitmesine sebep oluyor. Bende onu kapattıktan sonra çok fark oluştu.

Cihazın pil sağlığı ne durumda? Samsung Members uygulamasından cihaz bakımı kısmına girip bataryanın durumunu atar mısın.
Bunu kastediyorsunuz sanirim. Yukarida 25dk önce yazdiğim mesajda %18 olan şarjim an itibari ile %12. 25dakikada %6 şarj ne demek ya.

Şarj kilidini kaldırın hocam. O şey hiçbir işe yaramadığı gibi şarjın çok hızlı bitmesine sebep oluyor. Bende onu kapattıktan sonra çok fark oluştu.
Onu tam tersi pil sağlığını korumak için yapiyor diye biliyorum %100 şarjda sabaha kadar kalmasi pil için zararli olmaz mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240509_170309_Samsung Members.jpg
    Screenshot_20240509_170309_Samsung Members.jpg
    40,1 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı