S23+ Wild Rift takılıyor

Feimyol

Decapat
Daha fazla  
Selamalar, S23+ kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. 5 ay oldu sanırım alalı, cihaz yeni.
Sıkıntıma gelirsek Wild Rift oynarken 60FPS kilitli bir şekilde oynuyorum ve oyun rastgele zamanlarda takılıyor. Takılmadan kastım da şu;

60FPS kesinlikle düşmüyor ve oynuyorum ama rastgele bir zamanda oyun saniyeden daha kısa bir süre için takılıyor. Gözlemlediğim kadarıyla FPS değerim 60'dan 59'a düşüyor bu olduğu anda sonra tekrar 60'a çıkıyor. Arka arkaya da olabiliyor bazen 2-3 dakika sonra oluyor tamamen rastgele sanırım. (FPS 59'a düşüyor ama oyun bariz bir şekilde duraksıyor ve devam ediyor. Yanlış anlaşılmasın.) Riot'a ticket attım silip geri yüklememi falan söylediler yaptım ve değişen bir şey olamadı. Cihaz çok güçlü bir işlemciye sahip nasıl böyle bir şey oluyor anlam veremdim. Bunu yaşayan veya çözmüş birileri var mı? Her türlü tavsiyeye açığım.

Siz söylemeden yaptıklarımı yazmak istiyorum.

Arka planda uygulama çalışmıyor.
Şarj değerim yüksekken ve düşükken de denedim, aynı sonucu aldım.
Telefon hafızası daha yarısında bile değil. (256 GB)
Oyun ayarlarını değiştirdim lakin farklı bir sonuca varamadım.
Telefon aşırı ısınmıyor, düşündüğünüz gibi overheat bir durum yok.

Ben de S23+ kullanıyorum. Pubg ve Genshin impact oynuyorum. Şu ana kadar herhangi bir takılma yaşamadım. Wild rift oyununa baktım. Telefondan olabilecek bir takılma zannetmiyorum.

Ping kaynaklı olmadığına emin misin? Ben oynarken de çok sorun oluyordu ping'den ötürü.

Tamamda 60'dan 59 düşmesi normal bir de güncelleme yaptın mı optimazyon güncellemeleri var.
Sanırım dikktli okumuyorsun, 59'a indiğini görüyorum fakat düşüş 1Fps değil, oyunun tamamen durup tekrar devam etmesi. Çok kısa bir sürede oluyor bu dediğim olay.

Güncelleme hakkında detay verir misin? oyun güncellemesi mi telefon mu?

Neden yaptınız hocam?
:D neden yapmayayım. Güncelleme kötü bir şey mi?

Ping kaynaklı olmadığına emin misin? Ben oynarken de çok sorun oluyordu ping'den ötürPingim
Pingim sabit 48-50 arasında dolanıyor. Biliyorsun TR serveri yok. Pingim hiç çıkmadı şuana kadar, Wifi'ı kullanan tek kişiyim.

One UI 6.1 ile beraber oyunlarda daha fazla ısınma sorunu olduğundan bahsedenler var.
Telefonun ekstra parlaklık açık olmadığı halde şarj daha çabuk tükeniyor tarzı yazanlar var.
Hiç yaşamadın mı bunları?
Şarj hakkında bir sıkıntım olamadı açıkcası. Isınma da bir değişiklik varsa da hissetmedim sanırım.

Geri
Yukarı