S23'e kahve döküldü

Çözüm: Kısık suyun altında on saniye yıkadîm ve paslanmasın diye havasız ve nemsiz ortamda 2-3 saat kuruttum. Şimdi sorunsuz şarj olmaya başladı. Telefonun verdiği nem ve ıslaklık uyarısı da gitti.

Hocam boşuna mı suya dayanıklılığı var, hem ben suyu şarıl şarıl akarken yıkamadım sadece şekeri alsın diye azıcık geçirdim. Zaten kısa devre koruması da var. Yani şu an sorun kalmadı pek

Eğer içini açarsan suya dayanıklılık özelliği sona eriyor hocam önemli bir parça değişimi olana kadar içini açtırmamayı düşünüyorum.

Sakın bana saç kurutma makinesi gibi iten bir şeyle kuruttum demeyin eğer basınçlı havayı ses deliğine basarsanız su daha da derine itilir ve parça bozulması olur. Normal bezle kurutup telefondan telefon ses yeri temizleyici yüksek frekanslı ses kullanman lazım.

Sakın bana saç kurutma makinesi gibi iten bir şeyle kuruttum demeyin eğer basınçlı havayı ses deliğine basarsanız su daha da derine itilir ve parça bozulması olur. Normal bezle kurutup telefondan telefon ses yeri temizleyici yüksek frekanslı ses kullanman lazım.

Dediğim gibi sadece kendisini bıraktım kurumaya

Dediğim gibi sadece kendisini bıraktım kurumaya

Tamam şu an en iyi yapabileceğin şey Google Play'den ücretsiz bir telefon temizleme sesi indir ve tam seste telefon ses deliği aşağı bakacak şekilde çalıştır. Eğer su damlası çıkarsa sorun yok. Bir 1 2 dakika kadar tut elinde.

Geri
Yukarı