S7 Edge'den A70'e Geçmek Mantıklı Mı?

Swind

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. İndirimde bir akrabam için Samsung Galaxy A70 telefon aldık ancak telefonu çok fazla kullanmadığı için özellikleri fazla geldi ve boşta kaldı. Bende neredeyse 2,5 senedir Galaxy S7 Edge kullanıyorum. S7 Edge'den A70'e geçmek ne kadar mantıklı?

Merhaba. İndirimde bir akrabam için Samsung Galaxy A70 telefon aldık ancak telefonu çok fazla kullanmadığı için özellikleri fazla geldi ve boşta kaldı. Bende neredeyse 2,5 senedir Galaxy S7 Edge kullanıyorum. S7 Edge'den A70'e geçmek ne kadar mantıklı?
Size maddi olarak çok bir kayba uğratmayacaksa bence A70 modeline geçilir. Ekrandan parmak izi, ekran kasa oranı, daha güçlü ve az güç tüketen işlemci, iyi batarya gibi ek özellikleri var. Sadece komple plastik olan kasa sizdeki cam ve alüminyum kasadan sonra basit gelebilir.

Pek bi farkını göremezsin hatta ekran konusunda daha kötü. İşlemci hızı aşağı yukarı yakın gözüküyor. Belki batarya konusunda iyi verim alırsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
A50 ile karşılaştırıldığında cihaz bu şekilde, S5'ten bile geçmeye değmez A10 cihazına.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
A10 vs S6 bulabildim internette, farkını görmeyi bırakın buram buram hissedersiniz farkı, aman deyin.
A10 ne alaka onu anlamadım. Adam A70 diyor 😀

Size maddi olarak çok bir kayba uğratmayacaksa bence A70 modeline geçilir. Ekrandan parmak izi, ekran kasa oranı, daha güçlü ve az güç tüketen işlemci, iyi batarya gibi ek özellikleri var. Sadece komple plastik olan kasa sizdeki cam ve alüminyum kasadan sonra basit gelebilir.
Herhangi bir maddi sıkıntı olmayacak, telefonları takas edeceğiz.

Pek bi farkını göremezsin hatta ekran konusunda daha kötü. İşlemci hızı aşağı yukarı yakın gözüküyor. Belki batarya konusunda iyi verim alırsın.
1 saat civarı kullandım telefonu ama ekran konusunda pek bir fark göremedim. Belki film izlerken veya oyun oynarken bariz bir fark olabilir orasını bilemem. Bir de A70'in işlemci Snapdragon S7 edge'de ise Mediatek var. Snapdragon, Mediatek'e göre baya iyi diye biliyorum ama yanılıyor da olabilirim.

Sonradan farkettim ve düzelttim ama yakalandık sanırım :)
A70 babamda var ve 2 hafta gibi bir süre ben kullandım, sorunuz varsa cevaplayabilirim.
Telefon genel olarak nasıl, bataryası olsun ekranı vs. olsun?

@Swind Ekranı çok büyük ve tek elle kullanması bir eziyet (fakat oyun oynarken ve film izlerken çok güzel oluyor), malzeme kalitesi sınıfta kalır (çizilmeye yatkın, açma kapama tuşları da hiç güzel bir his vermiyor bana), ön kamerası çok güzelken arka kamerası (modları dışında) S7 Edge'den pek farklı olmayacaktır (6S Plus'tan farklı değil ama ön kamerası kesinlikle çok iyi, kamerasının tek beğenmediğim kısmı sank Photoshop varmış gibi yüzdeki detayları gizliyor ve doğallık da ortadan kalkmış oluyor), bataryası benim kullanımımda %40-45 gibi kalıyordu gün sonunda (6S Plus'tan %10 daha fazla, S7 Edge'de de o oranlarda fark eder diye düşünüyorum), performans olarak cihaz gayet hızlı ve akıcı (ama şunu kesinlikle söyeyebilirim ki 5 senelik 6S'i geçemiyor, S7 Edge'den de çok farklı olmayacaktır) ve son olarak 2500-2600 TL'nin üstüne alınabilecek bir cihaz değil ama o fiyatlarda kesinlikle alınabilir, S7 Edge'den de geçerseniz 2-3 sene kullanabilirsiniz rahatça.
Şunu eklememişim, parmak izi okuyucusu çok yavaş (o kadar yavaş başka bir telefon görmedim) fakat yüz tanıma özelliği ile kullanırsanız sıkıntı çıkarmaz, orta tuştaki parmak izi okuyucusunun yerini alıyor yüz tarayıcı (daha doğrusu kamerası).
(Son olarak bunu ekleyeyim, Galaxy Tab S2'nin rezalet kamerası ile çekildiği için videoda kalite çöp :( )
telefonları takas edeceğiz.
Sonradan gördüm bunu, takas ederdim ben olsam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı