Sabit Disk Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

retrower

Kilopat
İyi günler arkadaşlar.

* 200 Tl bütçeye kadar, bir sabit disk almak istiyorum ama hiçbir bilgim yok. Yani Sata 3.0 felan diyor mesela bende var mı yok mu bilmiyorum.

Photoshop için alacağm ama yani 2 tane alıp raid yapma, yok efendim sata 2.0 - 3.0, rpm değeri 7200 yada intellipower felan.

Ben bu terimleri bilmiyorum ve en fazla 200 tl ye kadar sizlerin yardımıyla sabit disk almam lazım.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Not : Vatan ' dan olursa iyi olur, ve SSD önermeyin, HDD lazım.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kötü, keşke depolama ihtiyacını ikinci el sabit diskle bi şekilde halledip SSD satınalabilsen çünki makinenin ve programlarının gerçek performansını ancak o zaman görebilirsin.
Bunu bir düşün tavsiyem acele etmemen.
Aynısının 2Tb Seagate
SEAGATE Barracuda ST2000DM001 3.5" 2TB Sata3 6Gb/s Disk - Ürün Kategorileri

Bunu tercih etme amacınız nedir ? Bilmek istiyorum da. Yani hiçbir bilgim yok bu konuda, merakımdan soruyorum, neden bu ?

Bunu derken 2Tb diski soruyorsun galiba, amacına uygun iki dünya devinden 3 model var; biri yukarda Seagate 1Tb-2Tb aynı serii modeller, diğeri WD marka Blue ve Black serii.
Blue serii Seagate gibi benzer özelliklerde ve fiyatlarda, Black ise biraz daha performanslı fakat birazda sesli çalışır ve fiyatı birazda yüksektir. Diğer seriilerin kullanım alanları farklıdır.

Bunu tercih etme amacınız nedir ? Bilmek istiyorum da. Yani hiçbir bilgim yok bu konuda, merakımdan soruyorum, neden bu ?

Western Digital Caviar Black serisi, piyasadaki en hızlı sürücülerden biridir, ancak pahalıdır. Daha ucuz modellerin (Blue, Green serileri) performansı biraz daha düşüktür. Depolama için hıza çok fazla ihtiyaç duymuyorsanız, ucuz ama GB'ı daha yüksek versiyonlara göz atın. Örneğin:

VATAN COMPUTER - WD - 3.5" 1TB AV-GP Caviar Green Intellipower Sata 2.0 64MB Cache Harddisk - Dahili Harddisk

yada üzerine biraz daha nakit koyarak:

VATAN COMPUTER - WD - 3.5" 2TB Caviar Green Sata 3.0 64MB Cache intellipower Harddisk - Dahili Harddisk

Western Digital Caviar Black serisi, piyasadaki en hızlı sürücülerden biridir, ancak pahalıdır. Daha ucuz modellerin (Blue, Green serileri) performansı biraz daha düşüktür. Depolama için hıza çok fazla ihtiyaç duymuyorsanız, ucuz ama GB'ı daha yüksek versiyonlara göz atın. Örneğin:

VATAN COMPUTER - WD - 3.5" 1TB AV-GP Caviar Green Intellipower Sata 2.0 64MB Cache Harddisk - Dahili Harddisk

yada üzerine biraz daha nakit koyarak:

VATAN COMPUTER - WD - 3.5" 2TB Caviar Green Sata 3.0 64MB Cache intellipower Harddisk - Dahili Harddisk

İlk önermiş olduğunuz sabit disk sata 2.0. Bence 3.0 dan aşağıya inmemeli. Depolayacak bile olsa 200 gb lık bir dosyayı kopyalayacak olsa kanser olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı