Sabit diskimi başka bilgisayara bağlayabilir miyim?

07mertkarakoç

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayara format attım.Arkadaşımın bilgisayarına takıp ondaki oyun kurulumlarını kopyalayıp tekrar benim bilgisayara takabilir miyiz? Sadece yerel disk c olarak kullanıyorum, yerel disk d yok.

Bence diskleri D ve C olarak 2 ye ayır ondan sonra git diğer bilgisayara tak ama o bilgisayarda da sistem diskleri olarak gözükecek ve açılışta hangi işletim sisteminden boot edeyim diye de sorar sen boot ayarlarına girip arkadaşının diskini seç pc ordan boot edilsin sonra zaten senin disk de gözükür.

Bence diskleri D ve C olarak 2 ye ayır ondan sonra git diğer bilgisayara tak ama o bilgisayarda da sistem diskleri olarak gözükecek ve açılışta hangi işletim sisteminden boot edeyim diye de sorar sen boot ayarlarına girip arkadaşının diskini seç pc ordan boot edilsin sonra zaten senin disk de gözükür.
Neden ayırıyım? Arkadaşta ayrı ayrı gözükür mü?

Ayırırsan arkadaşta da ayrı gözükür yok tek kalsın diyorsan kalabilir ama 2 disk oluşturup oyunlarını felan d ye atarsa işletim sisteminin kurulu olduğu disk yani c rahatlar benimde tek diskim vardı ama 2 yaptım pc biraz rahatladı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı