Saçlarım dökülüyor

Legionx15

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben bir erkeğim ve saçlarım uzun ve haliyle saçlarımı bağlıyorum, fakat tokamı ne zaman çıkarsam sanki biraz fazla dökülüyor hissiyatı veriyor bir de sağlarımın bir kısmı karışık bir yerde toplanmış bunu 1 ay takmadım zaten saçlarımı bağlıyordum. Sonra annem bunu fark edip saç kremi sürüp saçımı taratmamı önerdi. Banyodayken saçlarımı taradım fakat biraz saçlarım döküldü gibi, siz ne önerirsiniz ne yapmalıyım saçlarımın dökülmesinden korkuyorum.

Aslında kısayken de dökülüyor. Uzun diye fazla gözüküyor olabilir. Saç dökülmesi belli miktarda normal bir şey. Fazlaysa bilmiyorum.

Arkadaşlar merhaba, ben bir erkeğim ve saçlarım uzun ve haliyle saçlarımı bağlıyorum, fakat tokamı ne zaman çıkarsam sanki biraz fazla dökülüyor hissiyatı veriyor bir de sağlarımın bir kısmı karışık bir yerde toplanmış bunu 1 ay takmadım zaten saçlarımı bağlıyordum. Sonra annem bunu fark edip saç kremi sürüp saçımı taratmamı önerdi. Banyodayken saçlarımı taradım fakat biraz saçlarım döküldü gibi, siz ne önerirsiniz ne yapmalıyım saçlarımın dökülmesinden korkuyorum.
Saçlarını duştan sonra, saç derine değil ama saç gövde ve ucuna doğru kremle. Gece yatmadan tarayıp açık yatabilirsen (hava sıcaklığı) ve gün içinde de ara ara açmayı ihmal etmezsen güzel olur.

Gerisi stress, beslenme ve genetikle ilgili faktörler. Bazen de mevsimsel geçiş.

3-4 Gün taramazsan ve taramaya karar verirsen koca bir öbek çıkabilir, korkma. Bir de tararken saçını/tarağı hafif nemlendirip uçtan başla taramaya, tepeden/dipten aşağı inersen kökleri çekip kopartırsın.

Çok sık bağlamayın. Benim de alnım baya açıldı, bağlamaktan olsa gerek. Tabi bi de vitamin eksikliği de baya etkiliyormuş. Benim de çok fazla dökülüyor saçım maalesef. Ama yani 24 yaşındayım, çoğu erkekte çok fazla dökülüyor bu yaşlarda, ben de dökülecekse de bi an önce dökülsün ektiririm diye düşünüyorum.

Hocam konuyu açalı asırlar geçmiş ama cidden verirseniz iyi olur.
Tabi hocam, buyrun.

1702239249387.png

Kaynak: Tam İlmihâl Se`âdet-i Ebediyye - Hakikat Kitabevi sayfa 674, 44. madde.

Yanlış anlamayın, şu an size sadece saçınıza faydalı olacak bir bilgi veriyor ve kaynak atıyorum. Kötü niyetle, başka bir niyetle yazmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı