Saçların yumuşak olması sorunu

CyberLinq

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar!

Saçlarım çok yumuşak, şekil almıyor. Kullandığım şampuan Clear Men. Wax, jöle kullansam ilk 45 dk. sert ama sonrasında tekrar yumuşuyor. Saçlarımı uzatmalı mıyım? Wax, jöle ve dondurucu sprey kullanmalı mıyım? Yada tamamen serbest mi bırakmalıyım?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

Saç bakım ürünlerini kullanmanı tavsiye etmem. Şampuan yerine güzel doğal sabun kullanan 1-2 ay kadar. İlk başta sert olur ama sonra yumuşar(eski kadar olmaz). Ben sabun kullanıyorum uzun süre şekilli kalıyor.

Benimde saçım yumuşak. Ama uzun ve fön çektiğim zaman rüzgar dağıtsa bile elimle eski şekline geliyor. Spreyi bırakalı aylar oldu ve saçlarım daha sağlıklı.Sana tavsiyem; saçını sola yatıracaksan, fönle saçını sağ tarafa yatır sonra tarakla sola tara. Ya da tam tersi (y).

Çok garip olacak ama benimde saçlarım gür, dalgalı ve sert. Tarakla şekil vermeye çalışınca tarak şekil alıyor.
Uzatmayı seviyorum ama kabarık şekilsiz bir şey oluyor. Gerçi seviyorum ama düzgün bir şekilde uzamasını dağılmasını tercih ederim. Ara makası vur diyen arkadaşlarım var işe yarar mı bilmiyorum. Arkadaşın çektiği problemin tam tersin ağır bir şekilde yaşıyorum. (n)

Clear Men kullanıyorum bende. Menthol kullanıyordum. Sınav dönemi saçım döküldüğünü görünce dükülmelere karşı olanı aldım.

Tarakla şekil vermeye çalışınca tarak şekil alıyor.
:) Bu saçların sıklaşınca ve yağlanınca çok olur. Düzenli saçlarını yıkayıp tararsan ve tek taraflı şekil verirsen bu sorun oluşmaz.

:) Bu saçların sıklaşınca ve yağlanınca çok olur. Düzenli saçlarını yıkayıp tararsan ve tek taraflı şekil verirsen bu sorun oluşmaz.

Saçlarım her uyumanın ardından dağıldığı için dışarı çıkarken her gün yıkamam gerekiyor. Dediğiniz 2 gün yıkamazsam oluyor. :) Ama her gün yıkıyorum.

Mesela yıkıyorum. Yıkadıktan sonra kurudukça kabarıklaşıyor, şekli değişiyor. Düzgünce uzamasını istiyorum sadece dalgalı olması işimi çok zorluyor. Gür olması da yoğunluğu arttırıyor. Kısa saça iyi gidiyor ama kısa sevmiyorum. Uzatmakta işkence. :) İki arada bir derede kaldım. Ne yapıcam bilmiyorum. Uzatma yoluna girdim bakalım ön taraftan saçımı tutunca göz hizama kadar iniyor uzunluğu... Hiç saçıma Vax, sprey, jöle tarzı şey sürmedim. Sağlıksız olduğunu düşünüyorum. İşimi görür mü? Hangi marka daha iyi? Hangi berber derdime çare olabilir? Aklımda deli sorular. :)

Saçlarım her uyumanın ardından dağıldığı için dışarı çıkarken her gün yıkamam gerekiyor. Dediğiniz 2 gün yıkamazsam oluyor. :) Ama her gün yıkıyorum.

Mesela yıkıyorum. Yıkadıktan sonra kurudukça kabarıklaşıyor, şekli değişiyor. Düzgünce uzamasını istiyorum sadece dalgalı olması işimi çok zorluyor. Gür olması da yoğunluğu arttırıyor. Kısa saça iyi gidiyor ama kısa sevmiyorum. Uzatmakta işkence. :) İki arada bir derede kaldım. Ne yapıcam bilmiyorum. Uzatma yoluna girdim bakalım ön taraftan saçımı tutunca göz hizama kadar iniyor uzunluğu... Hiç saçıma Vax, sprey, jöle tarzı şey sürmedim. Sağlıksız olduğunu düşünüyorum. İşimi görür mü? Hangi marka daha iyi? Hangi berber derdime çare olabilir? Aklımda deli sorular. :)
Bence hiç saçına karışma yani çok uzadığını düşündüğünde bir saç stili ile kestir sonrasında şekil verdirtmen daha iyi olur. Kendince uzamış saça şekil biraz zor verilir. Daha doğrusu uğraştırır. Herhangi bir berbere gidip tavsiye alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı