Sadece telefon numarası bilinen Gmail hesabı nasıl kurtarılır?

Deva Bulmam

Decapat
Merhaba,

Benim kardeşimin geçenlerde tableti bozulmuştu, sorun belki çözülür diye tableti güvenli mod ekranından sıfırlamıştık. Ancak sıfırlama işlemi başarıyla gerçekleşmesine rağmen tablet düzelmedi. Biz de tamirciye verdik. Şimdi bu tablette kardeşimin bir e-posta hesabı vardı. Bu e-posta adresinde önemli şeyler vardı. Ancak maalesef bir sorun var. Hesabın;

-Oluşturulurken Girilen Adı Soyadı
-Oluşturulurken Girilen Doğum Tarihi
-Şifresi
-Ve direkt e-posta adresi bilinmiyor. Yani e-posta adresi bilinmiyor derken şu şekilde: "[email protected]", bu şekilde adres bilinmiyor.

Ancak bu telefonun kurtarma telefon numarasını biliyoruz. E-posta adresimi unuttum diyince telefon numarasını sordu, bu okey, bunda sorun yok düzgünce girdik. Ama bir sorun daha var, telefon numarası istedikten sonra hesap oluşturulurken girilen Ad ve Soyadı da istiyor Google. Biz bunu bilmiyoruz, muhtemelen hesap oluşturulurken kafadan sallandı. Birkaç şey denedik ama olmadı hiçbir şekilde.

Sonuç olarak, sadece telefon numarası ile bu hesabı kurtarmanın başka bir yolu var mıdır?

Teşekkürler.

Sadece telefon numarasıyla kurtarma işlemi gerçekleştiremiyorsunuz. Google Destek'ten yardım almaya çalışabilirsiniz ancak sadece telefon numarası bilgisiyle size pek yardımcı olacaklarını zannetmiyorum.

O mail'in girili olduğu başka bir cihaz var mı hatırlamaya çalışın. Bunun haricinde o e-mail'i belki bir oyuna, bir siteye kaydolurken de kullanmış olabilirsiniz, böyle hesapları kontrol edin. Bunların haricinde sadece telefon numarası bilgisiyle pek bir işlem yapamazsınız gibi gözüküyor.

Sadece telefon numarasıyla kurtarma işlemi gerçekleştiremiyorsunuz. Google Destek'ten yardım almaya çalışabilirsiniz ancak sadece telefon numarası bilgisiyle size pek yardımcı olacaklarını zannetmiyorum.

O mail'in girili olduğu başka bir cihaz var mı hatırlamaya çalışın. Bunun haricinde o e-mail'i belki bir oyuna, bir siteye kaydolurken de kullanmış olabilirsiniz, böyle hesapları kontrol edin. Bunların haricinde sadece telefon numarası bilgisiyle pek bir işlem yapamazsınız gibi gözüküyor.
Yanıtınız için teşekkür ederim hocam. O halde sanırım bu e-postayı almamız zor, hatta hiç kurtarmayabiliriz. Sadece YouTube kanalı açarken kullanıldı o kadar, başka hiçbir şeyde kullanılmadı. Ben yine de kurcalayacağım biraz, pek umut olmasa da umarım kurtarabilirim.

Geri
Yukarı