Çözüldü Safari otomatik olarak bütün sitelerdeki hesaplardan çıkış yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pluxy01

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar. Sorun bu sabah başladı. Normal bir şekilde Google Classroom'a girecektim fakat giriş yapmamı isteyince şaşırdım. Daha sonra fark ettim ki giriş yapmış olduğum bütün sitelerden çıkış yapılmış. Ben her ne kadar siteye giriş yapsam da siteyi kapatıp tekrar açmak istediğimde tekrar giriş yaptırıyor. Apple destekte yazan bir makale doğrultusunda Malwarebytes ile tarama yaptım fakat bir sonuç çıkmadı. MacOS 11.2 kullanıyorum. Şunu da ekleyeyim, Chrome'da deneyince bir sorunla karşılaşmadım. Safari ayarlarında bir sorun olduğunun kanısındayım.
@claus

Çözüm
Yanlış hatırlamıyorsam Safari'de de diğer tarayıcılarda olduğu gibi "Tarayıcı kapandıktan sonra verileri ve çerezleri sil" seçeneği var, ona benzer bir adıda olabilir bulup kapatman lazım.
Tüm çerezleri engelle diye bir seçenek buldum fakat kapalı zaten. Ayrıca çıkış yapılması için sekmeyi kapamak yetiyor.
Apple destek ile iletişime geçtim ve sorunum çözüldü.
Safari > Tercihler > Gizlilik > Web Sitesi Verilerini Yönet > Tümünü Sil
Yanlış hatırlamıyorsam Safari'de de diğer tarayıcılarda olduğu gibi "Tarayıcı kapandıktan sonra verileri ve çerezleri sil" seçeneği var, ona benzer bir adıda olabilir bulup kapatman lazım.

Tüm çerezleri engelle diye bir seçenek buldum fakat kapalı zaten. Ayrıca çıkış yapılması için sekmeyi kapamak yetiyor.
Apple destek ile iletişime geçtim ve sorunum çözüldü.
Safari > Tercihler > Gizlilik > Web Sitesi Verilerini Yönet > Tümünü Sil

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı