Sağ ön omuz sakatlığı nasıl geçer?

Gokberk_DRY

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Antalya
Bundan tam 1 ay öncesinde 22 Ocak pazartesi günü bench presste ön omuz sakatlığı yaşadım. İlk gün sandım ki normal kücük sakatlıktır azıcık azıcık ağrıyordu. 1-2 hafta hafif ağrı ile devam ettim ve okullar açıldığı ilk gün yani pazartesi günü yine girdiğimde omzum çok kötü olmuştu. Direk hastaneye randevu aldık, spor hekimliğine gittim kendisi birkaç tespitte bulunmaya çalıştı ve omuz kapsülünü zorlamışsın dedi. 2 hafta spora ara verdim tedavime devam ediyordum o sırada. Doktor ağrı bandı falan yapıştırdı esnetme hareketleri verdi. 2 hafta sonrasında yine gittiğimde bana hafifçe başlayabilirsin dedi ama omzum hala az da olsa ağrıyordu. Bende doktorun lafını dinliyerek hafifçe başladım. Ve yine aynı, yine hüsran. 2 hafta ara vermeme rağmen 1 ay geçti üzerinden hala omzum kötü durumda. Rotator cuff falan da değil tam ön omzum. En erken perşembe gününe ortopediye randevu aldım. Keşke diyorum spor hekimliğine gideceğime ortopediye gitseydim diyorum. Ne yapabilirim şimdi?

Yok hocam. Omuzumda tendinozis, ödem, zedelenme gibi sorunlar ortaya çıktı. Ve ön omuz değilmiş ağrı supraspinatus tendonundan dolayı ağrı çekiyormuşum. Tedavilerim hala devam ediyor.

Geçmiş olsun bu teşhisleri mr yoluylamı öğrendin ve omuzunu yukarı aşağı kaldırırken ses geliyor mu tık tık bu köprücük kemiği kısmından bende öyle ses geliyor, ağrı bayağı azaldı ama ön omuza bastırınca yine ağrı var. (3 hafta)

Geçmiş olsun bu teşhisleri mr yoluylamı öğrendin ve omuzunu yukarı aşağı kaldırırken ses geliyor mu tık tık bu köprücük kemiği kısmından bende öyle ses geliyor, ağrı bayağı azaldı ama ön omuza bastırınca yine ağrı var. (3 hafta)

Evet mr çekimi ile tanı koyuldu. Evet bende de öyle ses geliyor sanki kas takılıyormuş gibi. Siz omuzu dinlendirmeye devam edin, buz uygulayın ve krem sürün. Ayrıca ağrı tamamen geçtiğinde rotator cuff içinde güçlendirme hareketleri yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı