Sağlam mekanik klavye önerisi

Meric.S

Hectopat
Merhaba, ilk mekanik klavyemi Çin'den almıştım, 1 yıl kadar bir sürede bozulmuştu. En önemli tuşlar (wasd) basmıyordu. Daha sonra Trendyol'dan Altec Lansing marka yorumları da iyi olan bir mekanik klavye aldım. Aslında oldukça memnundum. Ancak yine 1 yıldan biraz fazla bir süredir kullanıyorum ve Caps Lock tuşu bazen algılamamaya, D tuşu çift basmaya başladı, Shift tuşuna basınca ses kısılmaya başlıyor vs. problemler başladı.

Bunları yeni klavye almadan çözebilir miyim?

Ya da mekanik klavyelerden ağzı yanmış birisine sorun yaratmayacak bir mekanik klavye veya membran klavye önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam F/P kralı Xpg Summoner var. Switch'leri de kaliteli gayet.

Merhaba, ilk mekanik klavyemi Çin'den almıştım, 1 yıl kadar bir sürede bozulmuştu. En önemli tuşlar (wasd) basmıyordu. Daha sonra Trendyol'dan Altec Lansing marka yorumları da iyi olan bir mekanik klavye aldım. Aslında oldukça memnundum. Ancak yine 1 yıldan biraz fazla bir süredir kullanıyorum ve Caps Lock tuşu bazen algılamamaya, D tuşu çift basmaya başladı, Shift tuşuna basınca ses kısılmaya başlıyor vs. problemler başladı.

Bunları yeni klavye almadan çözebilir miyim?

Ya da mekanik klavyelerden ağzı yanmış birisine sorun yaratmayacak bir mekanik klavye veya membran klavye önerir misiniz?

LoL mu oynuyorsunuz?

Bütçe nedir? İstediğiniz boyut nedir(60/65/75/TKL/100)?
Bütçe 1000 lira civarına kadar çıkabilirim. Küçük klavyeler tercihimdir 60-65-75 veya TKL olabilir. Mekanik klavyelerde böyle bir tatsızlık yaşadığım için dayanıklı olması önemli.

Hocam F/P kralı Xpg Summoner var. Switch'leri de kaliteli gayet.
Yaşadığım sorun mekanik klavyelerde sık yaşanan bir şey mi? Tekrar 1-2 senede bozulma gibi bir problem yaşamaktan korkuyorum

Bütçe 1000 lira civarına kadar çıkabilirim. Küçük klavyeler tercihimdir 60-65-75 veya TKL olabilir. Mekanik klavyelerde böyle bir tatsızlık yaşadığım için dayanıklı olması önemli.

Yaşadığım sorun mekanik klavyelerde sık yaşanan bir şey mi? Tekrar 1-2 senede bozulma gibi bir problem yaşamaktan korkuyorum
Hocam dandik Switch'ler için evet, sık yaşanan birşey ancak Summoner modelinde Cherry MX switch'ler bulunuyor, ki gayet kalitelidir kendileri.

LoL mu oynuyorsunuz?

Hayır son 6-7 senedir hiç oynamadım. Oynadığım dönemde kullandığım logitech klavye hala çalışıyor 😅 Çok büyük olduğu masada çok yer kapladığı ve hissiyatını sevmediğim için kullanmıyorum. Şu anki klavyemi en çok yıprattığım yer herhalde üniversite ödevleri ve CoD, BF gibi oyunlar.

XPG Summoner hem full boy hem bütçeyi aşıyor. Çok sağlam olmasada bu bütçede alabileceğiniz en iyi klavye E-Yooso Z11.

XPG Summoner hem Full boy hem bütçeyi aşıyor. Çok sağlam olmasa da bu bütçede alabileceğiniz en iyi klavye e-yooso Z11.

Membran klavyelerin basım ömrü daha az gibi bir bilgi var ama biraz araştırdığımda membran klavyelerini senelerce kullanıp mekanik klavyeleri çabucak bozulan insanların yorumlarını gördüm. Membran alma konusunda ne düşünürsünüz?

Membran klavyelerin basım ömrü daha az gibi bir bilgi var ama biraz araştırdığımda membran klavyelerini senelerce kullanıp mekanik klavyeleri çabucak bozulan insanların yorumlarını gördüm. Membran alma konusunda ne düşünürsünüz?

Tabi kalitesiz bir mekaniğin ömrü az olabilir kullanıma bağlı olarak. Önerdiğim E-Yoosoda da bu durum geçerli, sonuçta bin liradan bahsediyoruz. Membrana gelicek olursak çok önerilmiyor. Tepkime hızı yavaş ve oyunlarda sizi geriye çekiyor. Ben almama taraftarıyım. Alacaksan ReDragon Shiva önerilir.

Geri
Yukarı